Lech blisko mistrzostwa

W derbowym meczu 33. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Lecha Poznań pokonali zawodników Warty 2:1.

Zgodnie z zapowiedziami, przy pierwszej możliwej okazji z boiska zszedł Łukasz Trałka. 38-latek zakończył dzisiaj karierę, a piłkarze obu zespołów pożegnali go szpalerem.

Dosłownie kilka minut później kibice Warty mieli powody do radości. Van der Hart faulował Corryna, a bramkę z rzutu karnego zdobył Michał Kopczyński.

Lech dosyć szybko wziął się za odrabianie strat. Najpierw Joao Amaral oddał bardzo ładny strzał w okienko bramki strzeżonej przez Grobelnego. Z kolei w doliczonym czasie pierwszej połowy po akcji Rebocho piłka trafiła do Ishaka, a Szwed wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Jeśli Raków Częstochowa nie wygra w sobotę wyjazdowego spotkania Zagłębiem Lubin, to Kolejorz zostanie mistrzem Polski już dziś.

Warta Poznań – Lech Poznań 1:2 (1:2)

1:0 Kopczyński, 10 min (k)
1:1 Amaral, 22 min
1:2 Ishak, 45 min

Warta Poznań: Grobelny – Grzesik, Trałka (1. Kopczyński), Ivanov, Szymonowicz (46. Pawłowiec), Kiełb – Castaneda, Szczepański (61. Papeau), Luis, Kupczak – Corryn (61. Maenpaa).

Lech Poznań: van der Hart – J. Pereira, Satka, Milić, Rebocho – Murawski, Karlstrom (84. Kvekveskiri) – Kownacki (78. Ba Loua), Amaral (84. Ramirez), J. Kamiński – Ishak.

żółte kartki: Ivanov, Maenpaa – Karlstrom, Kownacki.
sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).