Lech gromi bez litości

Poznaniacy przed starciem w Lidze Konferencji Europy z Djurgardens gromią u siebie Lechię aż 5:0!

Gospodarze już w 19 sekundzie powinni byli prowadzić, ale w znakomitej sytuacji Jesper Karlstroem zamiast do siatki, to piłką nabił kolegę Mikaela Ishaka. Niedługo później kolejną świetną szansę miał Adriel Ba Loua, a zaraz potem Ishak. W końcu do siatki trafił środkowy obrońca. Do mierzonego dośrodkowania Pedro Rebocho najwyżej i najlepiej wyskoczył Antonio Milić i strzałem głową zaskoczył bezradnego Duszana Kuciaka. Dla Chorwata to premierowe trafienie w tym sezonie. Na przerwę słabo grający goście schodzili z dwubramkowym mankiem. Fatalny błąd w końcówce I połowy popełnił Kuciak, który wybijając piłkę nabił nabiegającego Michała Skórasia, a futbolówka wtoczyła się do siatki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. „Kolejorz” dalej atakował i kontrolował przebieg wydarzeń na boisku. Bezradni gdańszczanie, którzy ostatnio mocno dołują – w Poznaniu trzecia porażka z rzędu – nie mieli argumentu, żeby zagrozić mistrzowi Polski. W 67 minucie było już 3:0 dla miejscowych. Swojego gola zdobył Ishak, na raty pokonując Kuciaka i zdobywając swojego gola numer 10 w bieżących rozgrywkach. W końcówce zaszalał rezerwowy Kristoffer Velde dwoma bardzo dobrymi strzałami zaskakując kompletnie rozbitych gości.

Lech gromi i w spokoju może przygotowywać się do meczu u siebie ze szwedzkim Djurgardens w czwartek o ćwierćfinał Ligi Konferencji Europy. W Lechii pozycja trenera Marcina Kaczmarka po trzeciej kolejnej ligowej porażce wisi na włosku i raczej dojdzie tam do zmiany.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk 5:0 (2:0)

1:0 – Milić, 24 min (głową, asysta Rebocho), 2:0 – Skóraś, 44 min (bez asysty), 3:0 – Ishak, 67 min (asysta Sousa), 4:0 – Velde, 84 min (bez asysty), 5:0 – Velde, 87 min (asysta Rebocho)

LECH: Bednarek – Pereira, Dagerstal, Milić (46. Salamon), Rebocho – Ba Loua, Karlström (77. Amaral), Kwekweskiri, Sousa (71. Marchwiński), Skóraś (71. Velde ) – Ishak (71. Sobiech). Trener John VAN DEN BROM.

LECHIA: Kuciak – Bartkowski (79. Koperski), Maloca, Abu Hanna, Pietrzak – Durmus (59. Sezonienko), Kubicki, Gajos (59. Friesenbichler), Diabate (59. Kałuziński), Piła – Zwoliński (79. Terrazzino). Trener Marcin KACZMAREK.

Sędziował Damian Sylwestrzak (Wrocław). Asystenci: Adam Karasewicz (Wrocław) i Bartosz Kaszyński (Bydgoszcz). Widzów: 12541. Żółte kartki: Kwekweskiri (48. faul), Ba Loua (56. faul) – Diabate (49. faul).