Lech Poznań. Cenny autograf

18-letni pomocnik Jakub Kamiński związał się z „Kolejorzem” nowym kontraktem, obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku.


W zakończonym sezonie wychowanek Szombierek Bytom zagrał w 28 spotkaniach, w tym czterech w Pucharze Polski, strzelając w nich cztery gole i dorzucając do tego dorobku pięć asyst.

Kamiński zasilił szeregi Akademii Lecha Poznań latem 2015 roku i od tego momentu czynił systematyczne postępy. Świadczyły o tym regularne przejścia do kolejnych drużyn, najpierw juniorskich, a następnie seniorskich. W koszulce z kolejowym herbem na piersi zdobył mistrzostwo Polski juniorów młodszych w 2017 roku, mistrzostwo Polski juniorów starszych rok później, wywalczył awans do 2. ligi w sezonie 2018/2019, a także cieszył się z wicemistrzostwa kraju niespełna tydzień temu.

Z Bułgarskiej odszedł natomiast 52-letni Dariusz Skrzypczak, który od 27. maja ubiegłego roku pełnił funkcję asystenta trenera Dariusza Żurawia.


Przeczytaj jeszcze: Ale się obłowią!


Skrzypczak chciałby teraz samodzielnie poprowadzić inny klub. – Jestem gotowy na to, żeby zrobić kolejny krok naprzód i być pierwszym szkoleniowcem w polskim zespole – powiedział na lamach oficjalnej strony Lecha były już asystent trenera Żurawia. – Ale spokojnie, planuję jeszcze wrócić do „Kolejorza”, jeżeli będzie to możliwe, bo to mój dom. Nie mówię więc żegnaj, ale do zobaczenia.

Skrzypczak od 26 lat mieszka w Szwajcarii, ale – jak sam mówił przed rokiem – „walizkę miałem spakowaną od dawna i tylko czekałem na telefon z Poznania”.


Wisła Kraków

Nowy asystent

Piotr Jankowicz został członkiem sztabu szkoleniowego Wisły Kraków, w którym będzie pełnił funkcję trenera przygotowania fizycznego pierwszego zespołu. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2020/2021. 45-letni trener dotychczas pracował między innymi w Górniku Zabrze, Jagiellonii Białystok, Pogoni Szczecin, ŁKS-ie Łódź i Cracovii.


Fot. Damian Kosciesza / PressFocus

Komentarze