Lech Poznań. Niełatwy debiut

W dzisiejszym spotkaniu z Rakowem ponowny debiut na ławce trenerskiej Lecha Poznań zaliczy Maciej Skorża. 49-latek poprzednio był szkoleniowcem „Kolejorza” od sierpnia 2014 do października 2015 roku.


Był ostatnim trenerem, który sięgnął z Lechem po mistrzostwo Polski. Przed powrotem do Poznania pracował jeszcze w Pogoni Szczecin oraz jako selekcjoner kadry Zjednoczonych Emiratów Arabskich do lat 23.

– Z ogromną radością wracam po ponad 3 latach do polskiej ekstraklasy, do klubu z „topu”, bo tak można powiedzieć o Lechu. Jest to dla mnie ogromna radość – mówił podczas konferencji prasowej Skorża.

Debiut dla nowego szkoleniowca Lecha nie będzie należał do najłatwiejszych. Skorża stanie przed zadaniem pokonania Rakowa. Częstochowianie w tym sezonie nie przegrali z „Kolejorze”, a dodatkowo pokonali go przy Bułgarskiej w Pucharze Polski.

Trzeba także pamiętać, że Lech nie będzie mógł skorzystać z usług między innymi Jakuba Kamińskiego czy Nikiego Kaczarawy. Mimo to można spodziewać się, że Skorża spróbuje zaskoczyć Raków. Prawdopodobne jest to, że nowy trener wystawi na spotkanie z częstochowianami trzech stoperów.


Fot. Piotr Matusewicz/PressFocus