Lech Poznań. Szybkie szlify

Przygotowujący się do kwalifikacji Ligi Mistrzów Lech Poznań zakontraktował wymagających sparingpartnerów.


Bez dwóch zdań, pomocnik Jakub Kamiński miał bardzo duży wkład w zdobycie przez „Kolejorza” tytułu mistrza Polski. Wychowanek Szombierek Bytom w minionym sezonie w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy zdobył dla drużyny z Bułgarskiej 9 goli, do których dorzucił 8 asyst. Trener lechitów Maciej Skorża nie będzie miał go jednak do dyspozycji w następnym sezonie, bo 20-letni piłkarz przenosi się do Bundesligi, konkretnie do VfL Wolfsburg. Skórka była jednak warta wyprawki, bo za transfer „Kamyka” Niemcy zapłacili Lechowi okrągłych 10 milionów euro, wliczając w to bonusy. Były już piłkarz ekipy z Poznania związał się z „Wilkami” kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2027 roku.

W tej chwili piłkarze Lecha przebywają na urlopach, na które udali się po poniedziałkowej Gali Ekstraklasy na zasłużone urlopy. Przygotowanie do sezonu 2022/2023 rozpoczną 11 czerwca. W planie mają rozegranie czterech meczów kontrolnych, a na 10-dniowe zgrupowanie wyjadą tradycyjnie do Opalenicy.

– Przygotowania będą bardzo krótkie, bo już na początku lipca czekają nas kwalifikacje do Ligi Mistrzów – powiedział szkoleniowiec lechitów, Maciej Skorża.

Mamy zaledwie nieco ponad trzy tygodnie od pierwszego treningu do spotkania o stawkę – dopowiedział kierownik drużyny, Mariusz Skrzypczak.

– Jeżeli chodzi o nasz plan, to może on jeszcze ulec delikatnym modyfikacjom, bo czekamy na przykład na potwierdzenie terminu Superpucharu. Poza tym rozmawiamy z jednym z klubów zagranicznych w sprawie sparingu.

Wstępnie starcie o Superpuchar zaplanowano na 9 lipca (sobota), zagrają w nim Lech oraz Raków Częstochowa. Pewne jest również to, że spotkanie odbędzie się na stadionie przy Bułgarskiej w stolicy Wielkopolski. To przywilej mistrza kraju, że może zagrać przed własnymi kibicami. To nie będzie pierwsza rywalizacja podopiecznych trenera Macieja Skorży o stawkę, bo kilka dni wcześniej (5 lub 6 lipca) rozpoczną kwalifikacje do Ligi Mistrzów.

W trakcie urlopów piłkarze Lecha nie będą leniuchować, tylko wykonywać zadania, jakie trenerzy wyznaczyli im na indywidualnych rozpiskach treningowych. Po powrocie do klubu przez pierwsze dwa dni tradycyjnie będą przechodzić badania. Piłkarze powołani do reprezentacji narodowych dołączą – co zrozumiałe – nieco później.

Sztab szkoleniowy zaplanował zgrupowanie – jak niemal co roku bazą „Kolejorza” będzie Opalenica i hotel „Remes”, w którym zespół spędzi dziesięć dni, od 20 do 29 czerwca. W planach w tym momencie jest rozegranie czterech meczów kontrolnych, wśród sparingpartnerów są: beniaminek ekstraklasy Widzew Łódź, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok.

Oto szczegółowy plan przygotowań:
  • 11-12 czerwca – badania
  • 13-19 czerwca – treningi przy Bułgarskiej
  • 18 czerwca – sparing z Widzewem Łódź
  • 20-29 czerwca – obóz w Opalenicy
  • 23 czerwca – sparing z Pogonią Szczecin
  • 26 czerwca – sparing (rywal do ustalenia)
  • 28 czerwca – sparing z Jagiellonią Białystok

Na zdjęciu: Jakub Kamiński (z prawej) nie pomoże Lechowi w walce o przepustkę do Ligi Mistrzów.

Fot. Paweł Jaskółka/PressFocusKomentarze