Zobacz
Do góry

Lechia Gdańsk. Smolarow za Stokowca

Łukasz Smolarow poprowadzi piłkarzy Lechii w niedzielnym meczu w Gdańsku z Pogonią Szczecin.


 

– Pierwszy szkoleniowiec Piotr Stokowiec udał się na planowany od dawna zabieg i ma wyjść ze szpitala w dniu spotkania – wyjaśnił drugi trener biało-zielonych, dodając: – Miałem już okazję zastępować Piotra Stokowca. Było to w 2012 roku w Polonii Warszawa, którą prowadziłem przez dwie kolejki – przypomniał Smolarow.
Pierwszy szkoleniowiec Lechii przejdzie zaplanowany zabieg laryngologiczny.

– O zabiegu (laryngologicznym – przyp. red.) wiedzieliśmy o nim od kilku miesięcy. W życiu trenera piłki nożnej większość rzeczy planuje się pomiędzy 27 grudnia a 5 stycznia, ale tego zabiegu nie udało się w ten okres wcisnąć. Został wyznaczony inny termin, do którego trzeba się było dostosować. Trener Stokowiec powinien być w niedzielę dyspozycyjny, ale może nie mieć odpowiedniego poziomu energii, dlatego nastawiamy się, że nie będzie go z nami na meczu – stwierdził.

Smalorow zapewnił, że przygotowania do konfrontacji z Pogonią, która rozpocznie się w niedzielę o 17.30, przebiegają bez zakłóceń. – Działamy standardowo, bo mikrocykl przed tym meczem został wspólnie zaplanowany przez cały sztab i teraz go realizujemy. Planując ten tydzień, mieliśmy na początku przygotowań pomysł jak zagramy, ale patrzymy jeszcze na dyspozycję niektórych zawodników i decyzja co do składu zostanie podjęta dzień przed spotkaniem. Trenera Stokowca z nami nie będzie, ale ustalimy go, także na bazie moich obserwacji z treningów, wspólnie przez telefon – dodał.

Gdańszczanie nie mogą się ostatnio pochwalić zbyt udaną passą, bowiem w czterech ligowych meczach zdobyli tylko dwa punkty. Po 14 kolejkach z dorobkiem 21 punktów plasują się na ósmym miejscu w tabeli i do czwartej Pogoni tracą cztery „oczka”.

– Nie zaprzeczę, że te wyniki są słabsze, zwłaszcza końcówki nie były w naszym wykonaniu zbyt dobre, ale nie lubimy słowa kryzys. Poza tym każdy z tych meczów stanowi oddzielną historię, które układają się w ciąg niekorzystnych dla nas zdarzeń. Zresztą Pogoń też notuje ostatnio gorsze rezultaty. Będzie to zatem rywalizacja drużyn, które miały niezły początek, a teraz obniżyły loty. Najwyższy czas, aby wrócić na właściwe tory – podkreślił.

W konfrontacji z „Portowcami” nie zagra prawy obrońca Karol Fila, który ma na koncie cztery żółte kartki. – Jest to dla nas pewien problem, bo Karol jest młodzieżowcem i to od razu wymusza konkretną zmianą. W odwodzie są Paweł Żuk, Rafał Kobryń oraz Tomasz Makowski i zapewne ktoś z tego grona wystąpi. Karol grał w tym sezonie dużo, bo zarówno w lidze jak i w reprezentacji młodzieżowej, zatem zdawaliśmy sobie sprawę, że trzeba dać mu chwilę oddechu. I teraz ten problem zmęczenia w sposób naturalny został rozwiązany – dodał Smolarow.

Pod znakiem zapytania stoi także występ środkowego defensora Błażeja Augustyna, który nie zagrał w poprzedniej, przegranej 0:1 wyjazdowej potyczce z Cracovią. Z kolei skrzydłowy Jaroslav Mihalik dopiero za tydzień powinien wrócić do treningów z drużyną.

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa

 • Prezydent Częstochowy odpowiada Bońkowi

  Własny stadion godny najwyższej klasy rozgrywkowej to wspólne marzenie miasta i kibiców drużyny.

  Redakcja14 listopada 2019
 • Na ratunek Wiśle Kraków. Skowronek nowym trenerem!

  Szkoleniowiec z Radzionkowa zastąpił Macieja Stolarczyka na stanowisku trenera „Białej gwiazdy”. Ma za zadanie wydźwignąć zespół z dna tabeli i -...

  Redakcja14 listopada 2019
 • Skowronek: Po każdej burzy wychodzi słońce

  Cztery pytania do... Artura Skowronka, nowego trenera Wisły Kraków.

  Redakcja14 listopada 2019
 • Piast Gliwice. Mama wymodliła jego gole

  Jorge Felix to sympatyczny, miły i pogodny Hiszpan. Jeszcze kilka lat temu kopał piłkę w niższych ligach w ojczyźnie i dorabiał...

  Krzysztof Brommer14 listopada 2019
 • Musiolik: Wstyd, że musiałem tyle czekać

  Sebastian Musiolik po czterech latach od debiutu w Ekstraklasie zdobył swoją pierwszą bramkę.

  Piotr Tomalski14 listopada 2019
 • Górnik Zabrze. Nie jest za wesoło

  Jeśli wziąć pod uwagę dziewięć ostatnich kolejek, to gorsza od Górnika jest tylko Wisła Kraków…

  Michał Zichlarz14 listopada 2019
 • Bez litości dla słabszych

  Legia Warszawa przestaje pasować do ekstraklasowego krajobrazu - w meczach ligowych, po zdobytych bramkach mają ochotę na strzelenie kolejnych.

  Kacper Janoszka13 listopada 2019
 • Dobry interes Legii

  Paweł Wszołek, tak się przynajmniej na razie wydaje, to udany ruch transferowy stołecznego klubu.

  Jakub Kubielas13 listopada 2019
 • Ligowiec. Gorzkie żale

  Przed tygodniem nie zostawiłem suchej nitki na piłkarzach zabrzańskiego Górnika, chociaż ci zaliczyli „honorowy” remis z Piastem Gliwice, czyli jakby nie...

  Bogdan Nather13 listopada 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com