Lechia straciła kontrolę nad meczem w Płocku

Płocczanie nie przestraszyli się uczestnika eliminacji do Ligi Konferencji. Pewnie wygrali z Lechią Gdańsk.

Przez pierwsze 40 minut Lechia często meldowała się pod polem karnym Wisły. Gdańszczanie nękali strzałami i dośrodkowaniami skutecznie broniącego Bartłomieja Gradeckiego. Przez napór na bramkę gospodarzy wydawało się, że zwycięstwo przyjezdnych jest tylko kwestią czasu. Gdy jednak w 43 minucie pierwszego gola zdobył Łukasz Sekulski, obraz rywalizacji zmienił się o 180 stopni.

„Nafciarze” przejęli kontrolę nad spotkaniem i przez całą drugą połowę dominowali na boisku. Goście z Pomorza nie byli w stanie choćby zbliżyć się do pola karnego drużyny Pavola Stano.

Mecz zakończył się trzybramkową stratą Lechii. Błędy defensywy w ostatnim kwadransie rywalizacji wykorzystali debiutujący w ekstraklasie Davo oraz powracający z wypożyczenia Dawid Kocyła. Podopieczni Tomasza Kaczmarka z pewnością muszą czuć rozczarowanie, bo początek spotkania w ich wykonaniu był rzeczywiście obiecujący.

Z drugiej strony mecz mógł skończyć się dla nich jeszcze gorzej. Christain Vallo w 66 minucie dokonał niemożliwego – uderzając z linii piątego metra, nie trafił do pustej bramki. Szczęścia zabrakło też Mateuszowi Szwochowi, którego piękny strzał zatrzymał się jedynie na poprzeczce.

Wisła Płock – Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)

1:0 – Sekulski, 43 min (asysta Davo), 2:0 – Davo, 77 min (asysta Kolar), 3:0 – Kocyła 90+1 min (asysta Furman).

WISŁA: Gradecki – Rzeźniczak (64. Vallo), Michalski, Kapuadi, Tomasik – Furman – Pawlak, Szwoch (72. Lesniak), Wolski (64. Warchoł), Davo (85. Kocyła) – Sekulski (72. Kolar).Trener Pavol STANO. Rezerwowi: Lodziński, Chrzanowski, Krywociuk, Rasak.

LECHIA: Kuciak – Koperski, Nalepa, Tobers, Pietrzak (46. Conrado) – Gajos, Kałuziński (57. Kubicki) – Clemens, Terrazzino (78. Biegański), Durmus (57. Diabate) – Paixao (69. Sezonienko). Trener Tomasz KACZMAREK. Rezerwowi: Mikułko, Piła, Malocza, Stec.

Sędziował Piotr Lasyk (Bytom). Widzów: 3105. Żółte kartki: Pawlak (78. faul) – Nalepa (29. faul), Conrado (63. faul) Kubicki (67. faul).