Legenda zakończyła karierę

Gregor Schlierenzauer postanowił zakończyć sportową karierę. Swoją decyzję przekazał za pośrednictwem swojego bloga.

Gregor Schlierenzauer to jeden z najwybitniejszych zawodników w historii skoków narciarskich. Jest to zwycięzca rekordowej liczby zawodów Pucharu Świata. Ma ich na koncie 53.

Austriak dwukrotnie zajmował pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (sezony 2008/09 i 2012/13). Jest czterokrotnym medalistą igrzysk olimpijskich. Podczas mistrzostw świata zdobył dwanaście medali (sześć złotych, pięć srebrnych i jeden brązowy). Na swoim koncie ma także dwa zwycięstwa w Turnieju Czterech Skoczni.

Po raz ostatni Schlierenzauer wygrał w grudniu 2014 roku. Austriak miał problemy z kontuzjami, które uniemożliwiły mu powrót na szczyt.

W lutym tego roku doznał kolejnej kontuzji. Ostateczną decyzję pomogła mu podjąć decyzja sztabu szkoleniowego. Schlierenzauer nie został zgłoszony do kadry narodowej na zbliżający się sezon.

– Ostatnie miesiące były dla mnie wyzwaniem, ale w pozytywnym sensie. W związku z moją przerwą po urazie doznanym w Brotterode miałem dużo czasu, aby pomyśleć o przeszłości i zdać sobie sprawę, gdzie aktualnie się znajduję. Po tym, co przeszedłem jako sportowiec na wysokim poziomie, decyzja o zakończeniu kariery nie była łatwa, ale wydaje się w tym momencie właściwa – napisał na swoim blogu.