Legia pomaga Szachtarowi

Piłkarze Szachtara Donieck będą od sierpnia do listopada bieżącego roku korzystać z centrum treningowego Legii Warszawa – poinformował klub z Łazienkowskiej.


Już wcześniej wiadomo było, że ukraiński zespół w Lidze Mistrzów będzie grał w roli gospodarza w Warszawie. „FC Szachtar, który zakończył dramatycznie przerwane rozpoczęciem wojny rozgrywki ligi ukraińskiej na pierwszym miejscu, będzie korzystał z Legia Training Center od sierpnia do listopada 2022 roku. Drużyna i sztab zespołu z Doniecka będą przygotować się do meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA rozgrywanych na stadionie Legii, a także do spotkań ukraińskiej Premier Liha” – napisano w komunikacie.

– Jesteśmy domem dla pierwszej drużyny Legii i zespołów Akademii, a teraz będziemy przez kilka miesięcy gościć FC Szachtara, który w tak trudnym dla tego klubu i całej Ukrainy czasie wybrał optymalną dla siebie lokalizację – powiedział członek zarządu Legia Training Center, Wojciech Rokicki.

To także efekt naszej szerszej współpracy i konsekwentnego wspierania Ukrainy.

W Książenicach w roli gospodarza będzie też grać młodzieżowa drużyna z Doniecka, która wystartuje w Lidze Mistrzów (UEFA Youth League) tej FC Szachtar Donieck U-19 korzystał już z boisk na terenie kompleksu podczas turnieju Al-Abtal Cup w 2021 roku. – Infrastruktura Legia Training Center zapewni Szachtarowi możliwość prowadzenia procesu treningowego na najwyższym poziomie, a dogodna lokalizacja względem stadionu i lotniska zmniejszy czas poświęcony na logistykę. Chcemy podziękować władzom Legia Training Center za gościnność i udzieloną pomoc – powiedział dyrektor Działu Zarządzania Sportem Szachtara Witalij Chlywniuk, cytowany w komunikacie.

Rosyjska agresja na Ukrainę trwa od lutego, dlatego sportowcy i kluby poszukują możliwości treningu i startów w innych krajach. Także rywalizujące w eliminacjach Champions League Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Tomasz Kędziora, w roli gospodarza gra w Polsce – w Łodzi na stadionie pierwszoligowego ŁKS-u.

(bona)


Fot. Adam Starszynski / PressFocus