Legia wraca na pozycję lidera

Podopieczni Czesława Michniewicza po emocjonującym, pełnym goli spotkaniu wygrali derby Mazowsza i wrócili na pozycję lidera ekstraklasy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. W polu karnym faulowany był Paweł Wszołek. Karnego na bramkę zamienił Filip Mladenović. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Bartosz Kapustka po koronkowej akcji. Wisła Płock nie miała nic do powiedzenia. Pod koniec pierwszej połowy drugą bramkę zdobył Mladenović. Gdy wydawało się, że „nafciarze” skończą połowę bez gola przebudził się Duszan Lagator. Najpierw jego bramka, a następnie Filipa Lesniaka sprawiły, że na przerwę Wisła schodziła tylko z jedną bramką straty.

Po przerwie Legia wzięła się jednak za pracę. Dwukrotnie piłkę do bramki Krzysztofa Kamińskiego skierował Luquinhas. Brazylijczyk najpierw trafił w 51 minucie. Następnie zabrał nadzieje „nafciarzom” w 81 minucie. Dzięki temu zwycięstwu Legia wykorzystała potknięcie Pogoni Szczecin i wskoczyła na pozycję lidera ekstraklasy.

Legia Warszawa – Wisła Płock 5:2 (3:2)

1:0 – Mladenović, 10 min (rzut karny), 2:0 – Kapustka, 16 min, 3:0 – Mladenović, 41 min, 3:1 – Lagator, 43 min, 3:2 – Lesniak, 45+3 min, 4:2 – Luquinhas, 51 min, 5:2 – Luquinhas, 81 min.

Legia: Miszta – Juranović, Wieteska, Jędrzejczyk – Wszołek (46.Szabanow), Slisz, Martins (83.Gwilia), Kapustka (85. Włodarczyk), Luquinhas (83.Skibicki), Mladenović – Lopes (77. Kostorz). Trener Czesław MICHNIEWICZ.

Wisła: Kamiński – Zbozień, Rzeźniczak, Uryga, Garcia – Szwoch, Lagator, Rasak (80.Gjertsen), Lesniak, Rogoziński (46. Lewandowski) – Tuszyński (46. Szusznjara).. Trener Radosław SOBOLEWSKI.

Sędziował Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Żółte kartki: Jędrzejczyk – Rzeźniczak, Rogoziński, Garcia