Legia wygrywa w Poznaniu

W hicie 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze Legii Warszawa pokonali w meczu wyjazdowym zawodników Lech Poznań 1:0.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu klarownych sytuacji, ale lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni i to oni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W 17. minucie meczu po dośrodkowaniu Waleriana Gwilli beznadziejnie zachował się Mickey van der Hart, który po błędzie komunikacyjnym zderzył się na przedpolu ze swoim zawodnikiem. Po tym zdarzeniu Tomas Pekhart nie miał większych problemów ze zdobyciem gola.

W drugiej połowie gospodarze zaprezentowali się znacznie lepiej, ale mimo okazji z obu stron więcej goli już nie padło.

Lech Poznań – Legia Warszawa 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomas Pekhart (17).

Lech Poznań: Mickey van der Hart – Bohdan Butko, Lubomir Satka, Dorde Crnomarkovic, Wołodymyr Kostewycz – Tymoteusz Puchacz, Karlo Muhar (75. Jakub Moder), Dani Ramirez (60. Filip Marchwiński), Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak – Timur Żamaletdinow (65. Christian Gytkjaer).

Legia Warszawa: Radosław Majecki – Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Igor Lewczuk, Michał Karbownik – Marko Vesovic, Domagoj Antolic, Walerian Gwilia (74. Mateusz Cholewiak), Andre Martins (67. Bartosz Slisz), Luquinhas (90+4. William Remy) – Tomas Pekhart.

Żółta kartka – Lech Poznań: Wołodymyr Kostewycz, Kamil Jóźwiak, Dorde Crnomarkovic, Tymoteusz Puchacz. Legia Warszawa: Mateusz Wieteska, Radosław Majecki.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Mecz udziału kibiców.