Lepsi od „Zdzichów”

Do Stali Brzeg wrócili dwaj piłkarze, którzy jesienią byli wypożyczeni do innych klubów.


W sobotę trzecioligowa Stal Brzeg rozegrała czwarty sparing tej zimy. Przeciwnikiem drużyny trenera Kamila Rakoczego był lider IV ligi opolskiej, Ruch Zdzieszowice. Wynik spotkania otworzył w 30 minucie Dominik Bronisławski, a prowadzenie Stali kilka minut po przerwie podwyższył Marcin Niemczyk. Mateusz Dychus był faulowany w polu karnym rywali i Niemczyk wprawdzie nie wykorzystał „jedenastki”, ale dobitka napastnika ekipy z Brzegu była skuteczna. Wynik spotkania ustalił w 90 minucie Dariusz Zapotoczny bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego.


Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg 1:2 (0:1)

0:1 – Bronisławski, 30 min, 0:2 – Niemczyk, 49 min, 1:2 – Zapotoczny, 90 min (wolny).

STAL (I połowa: Brzozowski – Kulejewski, Lechowicz, Kuriata, Czajkowski, Sypek, Bronisławski, Ochwat i trzech zawodników testowanych. II połowa: Firek – Wdowiak, Kowalski, Szymczyk, Niemczyk, Dychus, Ochwat i czterech zawodników testowanych. Trener Kamil RAKOCZY.


W ubiegłym tygodniu do drużyny z Brzegu powrócili dwaj piłkarze, którzy w rundzie jesiennej byli wypożyczeni do innych klubów. To niespełna 23-letni napastnik Mateusz Dychus oraz o trzy lata młodszy bramkarz, Aleksander Firek. Co ciekawe, obaj urodzili się tego samego dnia – 5 września!

Dychus przez ostatnie pół roku występował w MKS-iw Kluczbork, w którym rozegrał 10 spotkań w III lidze. Wcześniej przez osiem lat „Dycha” grał w Stali Brzeg, w której rozegrał 97 meczów ligowych, strzelając w nich 13 goli. Z kolei Firek w sezonie 2021/2022 był wypożyczony do Polonii Nysa, z którą wygrał rozgrywki IV ligi opolskiej i awansował do III ligi. Rozegrał wówczas 12 meczów. W poprzedniej rundzie był zawodnikiem IV-ligowego Skalnika Gracze, w którym wystąpił w 15 spotkaniach.

Do drużyny trenera Kamila Rakoczego dołączył również niespełna 21-letni pomocnik Grzegorz Ochwat, który został wypożyczony z Polonii Bytom. Nowy nabytek III-ligowca z Brzegu jest wychowankiem Zaborza Zabrze, w którym to spędził większość swojej przygody z piłką. Do Polonii trafił przed inauguracją rozgrywek 2020/2021. Przez pierwsze półtora roku w barwach klubu z Bytomia rozegrał 39 meczów, zdobywając w nich 5 goli. W rundzie wiosennej sezonu 2021/2022 Ochwat przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do innego III-ligowca, Wisły Sandomierz. Jego bilans w tym klubie to 16 meczów i dwa gole. Przez ostatnie sześć miesięcy był wypożyczony do KP Starogard Gdański (III ligi grupa 2), w którym zagrał w 15 potyczkach ligowych i strzelił jednego gola.


Na zdjęciu: Sparing Stali Brzeg z Ruchem Zdzieszowice był bardzo zacięty.

Fot. stal.brzeg.pl