Konferencja na R22 skończona, a Hartling wciąż szuka Vanny…

Zakończyła się konferencja prasowa.

Najnowsze informacje:

23:46 – I na koniec dnia informacja wyjaśniając z Tele-Foniki:

Jak informuje Tele – Fonika Kable, wspomniane podczas konferencji TS cesje dla Tele-Foniki obejmują użytkowanie bazy w Myślenicach (6 mln zł) i nabycie akcji Wisły (3,5 mln zł). Pieniądze za bazę treningową Wisła Kraków SA w Myślenicach to pieniądze, które w całości trafiają do spółki Sport Myślenice Sp. z o.o., której 100 procentowym właścicielem jest Gmina Myślenice.

TFKable sama pokrywa płatność za bazę, a następnie otrzymuje zwrot w takiej samej kwocie z (cesji) pieniędzy z Ekstraklasy. Koszt dzierżawy bazy w Myślenicach do lipca 2024 roku to faktycznie jeszcze około 6 milionów złotych, czyli średnio 1 mln złotych rocznie i co najważniejsze nie jest to dług wymagalny, a TFKable nie czerpie żadnych dochodów z tego tytułu.

23:20 – Niedoszli właściciele Wisły jednak się odezwali! Na postawie interia.pl:

Treść oświadczenia Pietrowskiego i Hartlinga (wersja polska i angielska, w jakiej napisał je Hartling):

„Noble Capital Partner i tymczasowy prezes Wisły pan Pietrowski pragną przekazać swą konsternację, złość i zaskoczenie, jakimi jest całkowity brak kontaktu ze strony Alelega Luxembourg, w związku zamknięciem wspólnego przejęcia akcji Wisły Kraków SA.

Staraliśmy się niestrudzenie uzyskać informacje na temat miejsca pobytu pana Vanna Ly, ale nic nie wskóraliśmy poza bzdurnymi wymówkami.

Postępowanie pana Ly postawiło każdego z nas w ekstremalnie trudnej sytuacji wobec faktu, że Alelega miała być wiodącym inwestorem.

NCP i pan Pietrowski zainspirują zarówno cywilne, jak i kryminalne postępowanie śledztwo przeciw Aalelega Luxembour i panu Ly.

Jednocześnie przepraszamy stronę sprzedającą akcje, kibiców i innych zaniepokojonych. Zamierzamy wszystko wyjaśnić i pracujemy nad alternatywnym rozwiązaniem.

O naszych zamiarach poinformowaliśmy stronę sprzedającą klub – TS Wisła, oczekujemy od niej współpracy i dotrzymywania postanowień, jakie zostały zawarte w umowie.

Naszym celem jest doprowadzenie transakcji do końca, bez udziału Alelegi Luxembourg.

Nie mamy innego komentarza do konferencji prasowej, jaką zorganizowało TS dziś wieczór.”

Mats Hartling (NCP) & A. Pietrowski

****
PRESS RELEASE

NCP and the Wisla Krakow Interim President Mr. Pietrowksi, would like to express our total dismay, anger and surprise at the total lack of communication from Alelega Luxembourg in connection with the closing of the joint acquisition of Wisla Krakow S.A.

We have tried tirelessly to get information regarding Mr. Vanna Ly’s whereabouts but have unfortunately not received anything but nonsense in response.

Mr. Ly’s actions have landed everyone in an extremely complicated situation as Alelega Luxembourg was the lead investor.

NCP and Mr. Pietrowski are jointly instigating both civil and criminal investigations regarding Alelega Luxembourg and Mr. Ly.

Meanwhile, we do apologise to the sellers, the fans and everyone else concerned and would like to make it clear we are working on an alternative solution.

We have informed the seller TS accordingly and expect them to cooperate and to adhere to what is set out in the agreement. Our aim is that the transaction will complete as intended (without participation from Alelega Luxembourg).

We have no further comments to this evenings press conference.

Mats Hartling (NCP) & A. Pietrowski

22:50 Jako podsumowanie :

Wisła Kraków

PS. Oczywiście zamiast 4 lipca, miało być 4 stycznia. Zwykłe zmęczenie całym dniem z Wisłą.

22:10 Prezydent Krakowa rozważa formy pomocy Wisły Kraków, ale najpierw chce mieć 100% pewności kto jest jej właścicielem. Najchętniej zobaczyłby umowę sprzedaży klubu.

– Towarzystwo Sportowe, które podaje się za właścicieli, nie odezwało się do mnie. Nie było z ich strony żadnej komunikacji. Również przedstawiciele funduszu inwestycyjnego nie skontaktowali się z urzędem. Nie wiadomo, gdzie są akcje i kto je prawnie posiada. Dla mnie, a opieram się tylko na wiadomościach medialnych, wiem że te akcje posiadają państwo z zagranicznego funduszu inwestycyjnego. Ja muszę powiedzieć, że dziwię się pani prezes Sarapacie, która jest prawnikiem, radcą prawnym. Mówią, że podpisała umowę warunkową i kontrakt jest nieważny w sytuacji, kiedy pieniądze nie wpłyną do klubu. Dziwię się, bo wydała akcje klubu, mimo że umowa miała być warunkowa. Przepraszam za słowa, nie chciałbym, aby mnie ktoś źle zrozumiał, ale to jest taki przykład jakby faceci ukradli klub. Nie rozumiem w tym jednej rzeczy. Jeśli mówią, że umowa jest unieważniona, to nie obowiązuje. Nieważną umowę mogą pokazać przecież zawsze. Więc bardzo mnie ciekawi, co tam jest w umowie, skoro to taka wielka tajemnica – powiedział prezydent Majchrowski (lovekrakow.pl) .

19:10 – 910 tys zł. to należne pensje dla zarządu, niekoniecznie wypłacone.

19:09 – Michlowicz: Zwróciliśmy się o zwrot akcji, tak jak się umawialiśmy. Kancelaria przygotowała nam pismo, a my je podpisaliśmy jako zarząd. Termin upływa dziś. Jest to przedmiotem analizy. Podejmiemy wszelkie działania, by podpisać akcje.

19:07 – Kwaśniewski: W tej chwili sharksi nie mają wpływu na klub.

19:05 – Wisłocki: Mam nadzieję, że za trzy tygodnie spotkamy się tu za trzy tygodnie, jako przedstawiciele TS, a Wisła SA będzie miała nowego właściciela.

19:02 – Bogusław Leśnodorski ma pełnomocnictwa na różne działania, w tym na rozmowy z zawodnikami.

18:58 – Skład rady nadzorczej: przewodniczący Łukasz Przegon, Kazimierz Lenczowski, który jest członkiem rady seniorów TS Wisła i Piotr Pątko jako przedstawiciel biznesu, który jest też członkiem socios.

18:57 – Pan Vanna Ly w banku złożył tylko wzór podpisu, nie dostał dostepu do kont. Pan Pietrowski też.

18:56 – Michlowicz: Najpierw będziemy płacić piłkarzom, potem kibicom.

18:54 – Pytanie o kontakty władz klubu z chuliganami. Kwaśniewski: Zapytajcie pracowników jak wykonujemy naszą pracę. Nie ma w naszej pracy żadnych tarć czy nieporozumień.

18:53 – Po spotkaniu w Zurichu umówiliśmy się na ciszę medialną, a na drugi dzień gwiazdą medialną był pan Adam.

18:52 – Wisłocki: Spytałem pana Pietrowskiego, czy jest szansa się spotkać. Odpisał, że nie go w Krakowie. Później wysłałem mu smsa, ze ktoś z ich kręgu łamie klauzulę poufności.

18:49 – Nie wiemy jakie jest stanowisko strony przeciwnej, bo oni z nami się nie kontaktowali. Znamy to tylko z mediów. Od pana Hartlinga dostaliśmy maila, ale nie mogę mówić o szczegółach.

18:45 – Michlowicz: Harling kontaktował się z nami ale nie mogę nic powiedzieć dalej. Oni pewnie będą stali na swoim stanowisku, a my na swoim.

18:43 – Kwaśniewski: Przychody za mecz z Lechem? Jeszce nie dotarliśmy do zapisów konta czy to sprzed meczu z Lechem czy po meczu z Lechem. Prowadzimy działania związane z chęcią sprzedaży klubu na pewno byśmy odpowiedzieli.

18:42 – Wydanie akcji nie wpływa na stan prawny. Kancelarie mówiły, że najlepiej akcje byłoby dać do tzw depozytu, ale kontrahenci nie zgodzili się na to.

18:40 – Michlowicz: Nie jestem w stanie ocenić zachowania prezes Sarapaty. Nikt z nas nie ma z nią kontaktu.

18:40 – Michlowicz: Potrzebujemy czasu, by się dokładnie zapoznać, wtedy będziemy rozstrzygać sprawy ewnutalnej niegospodarności.

18:38 – Michlowicz: Za umowę nie jest odpowiedzialna tylko pani prezes. Pracowali nad tym też inni pracownicy, osoby współpracujące. Od samego początku zaznaczyliśmy, że staramy się nie mieszać profesji, dlatego wspieraliśmy się prawnikami zewnętrznymi. Umowa została skonstruowana w poprawny sposób, nie z tego wynikają nasz problemy.

18:36 – Rezygnacja Sarapaty i Gołdy z SA była elementem umowy.

18:35 – Michlowicz: Rezygnacja prezes Sarapaty z TS przyszła pocztą, nie trzeba jej przyjmować. Nie mogliśmy tego nie przyjąć. Moglibyśmy się schować i się ukrywać, aby tego nie przyjąć.

18:34 – Podmioty obecnie zainteresowane pojawiły się podczas największej burzy, więc pewnie nie wystraszą się presji. To podmioty z Polski.

18:32 – Wisłocki: Jeśli chodzi o odwieszenie licencji, po dzisiejszym spotkaniu, w tej materii reprezentuje nas Bogusław Leśnodorski. Odyła się w tej sprawie rozmowa. Ja rozmawiałem z panem Wachowskim. Wiemy, co mamy zrobić, by Wisła odzyskała licencję, a musimy zrobić jeszcze więcej, by Wisła 7 lutego zagrała. Nie podjęlibyśmy tego wyzwania, gdybyśmy nie wierzyli. Przed chwilą mieliśmy spotkanie z działem sportu. Pan Leśnodorski też w to wierzy.

18:31 – Wtedy myśleliśmy, ze wreszcie nam się uda, że spółka zostanie uratowana.

18:28 – Kwaśniewski: Sprawdzliśmy Noble i później też Alega. Robiliśmy to my i zewnętrzne podmioty. Alelega to fundusz a one często nie ujawniają całkowicie swoich aktywów. Sprawdzało to szereg osób. Mieliśmy zapewnienia z szerokiej grupy społecznej, byśmy zgodzili się na tę umowę. To były głośne nazwiska ze świata sportu. Nawet jednym z informatorów ze strony przyszłych akcjonariuszy skontatkwał się z naszym sztabem szkoleniowy, uwiarygadniał i naciskał, byśmy podpisali tę umowę. Mieliśmy wielkie wątpliwości, ale na tamten moment była to jedyna oferta.

18:27 – Michlowicz: Propozycja kupna klubu wpłynęła pod koniec września i wówczas pozostała bez działania. Później pojawiło się więcej szczegółów. Na początku na pewno nie było Alelegi. Czy Noble było teraz nie jestem w stanie powiedzieć. Od listopada zaczęliśmy badać, sprawdzać.

18:26 – Michlowicz: Umowa z SKWK została podpisana w 2013. Kibice wymusili to na Bogusławie Cupiale, a my jeszcze tej umowy nie mieliśmy w rękach.

18:23 – Michlowicz: Działania mediów odstraszyły osobę, która miała prowadzić siłownie. Ta osoba nie chce dalej prowadzić siłowni. Nie wiedziała, jakie wprowadzi zamieszanie podpisanie przez niej tej umowy. Dziennikarze dotarli do swojej pracy, boi się o swoją rodzinę. Będziemy rozwiązywać tę umowę, chyba, że uda nam się ją nakłonić do zmiany zdania. Mamy zaplanowane rozmowy, teraz do nich wrócimy. Dla nas te kilkanaście tysięcy złotów miesięcznie przychodu to bardzo dużo i liczyliśmy, że od stycznia będziemy to mieli. NIe przewidujemy zamknięcia siłowni.

18:22 – Wisłocki: Mój kolega z Gorlic zorganizował taką akcję i już zadaklerowano 3 wpłaty po 50 tysięcy złotych, więc otrzymamy 150 tys. zł w ramach darowizny.

18:21 – Wisłocki: Potrzebna jest nam pomoc. Chcemy aby każdy na miarę swoich możliwości pomógł, aby Wisła nie upadła. Odebrałem dziś bardzo dużo telefonów, maili, wiadomości… W tym wszystkim kluczowa jest pomoc Leśnodorskiego i jego kancelarii. Bardzo nam pomogli i będą to czynili bezpłatnie. Dziś rano spotkaliśmy się w Zakopanem, rozmawialiśmy o możliwościach, które istnieją. Pan Leśnodorski wie, że prowadzimy rozmowy z dwoma potencjalnymi inwestorami, którzy znają naszą sytuację.

18:20 – Wisłocki:Celem jest przygotowanie spółki jak najszybciej do sprzedaży. Wiemy, że popełniono wiele błędów, ale cechuje nas determinacja. Chcemy też podejśc do tematu bardzo uczciwie, informować, być transparentnym. Moja umowa jest bez wynagrodzenia, bo nie wyobrażam sobie innej sytuacji.

18:19 – Michlowicz: Uważamy się stuprocentowymi właścicielami.

18:16 – Michowicz: Nie możemy jeszcze o umowie dużo mówić, bo to może być elementem sporu, ale stoimy na stanowisk, że ta umowa nie wywarła skutków prawnych. Kontrahenci nie wpłacili złotówki, ani później kwoty 12,2 mln. Ponadto do dnia kolejnego nie wpłynęło potwierdzenie dokonania owej płatności. Stąd stoimy na stanowisku że byliśmy uprawnieni do unieważnienia tej umowy. Wciąż pracujemy z kancelariami nad rozwiązaniem tej sprawy. nie jest to komfortowa sytuacja, bo akcje zostały wydany. Prawnicy potwierdzają, że wydanie akcji Ly i Hartlingowi w tej formie nie stanowi problemu prawnego dla TS. Istnieje szereg argumentów prawnych, które już pozwalają nam na uporządkowanie tej sytuacji.

18:15 – Kwaśniewski: To była jedyna oferta. Inni kontrahenci pytali o ziemię TS, a ta ziemia jest święta i nie będzie przeznaczona na ratowanie SA.

18:14 – Polecieliśmy do Zurichu, aby przygotować ich wizytę w Krakowie. Było mało elementów, co nas zaskoczyło. Przylecieli w dniu meczu z Lechem, a na drugi dzien odbył się closing, podczas którego rezygnację składali członkowie zarządu i RN. Następnie panowie podjęli kolejne działania, które miały na celu dokończenie całej procedury. Najistotniejsze elementy – jesteśmy ponownie właścicielem. Kancelarie prawnicze oceniły tak sytuację, że warunki nie zostały zrealizowane przez kontrahenta.

18:12 – Wisłocki: Najpierw pojawiła się oficjalna oferta, potem było spotkanie w Krakowi z panem Hartlingiem i Pietrowskim. Po tym spotkaniu pracowaliśmy nad projektem umowy. Pracowało duże grono osób z zarządu TS, też osoby z komisji rewizyjnej i pracownicy SA. W tym gronie było kilku prawników, którzy w największym stopniu odpowiadają za kształt tej umowy. Umowa nie została podpisana w Zurichu, a wniedzielę poprzedzającą naszą wizytę. To był deadline który postawili nasi kotrahenci. Mieliśmy bardzo dużo wątpliwości, ale kolejne osoby, które do nas się zgłaszały twierdząc, że kontrahent jest wiargygodny, ma dobre zamiary, że to wszystko ma sens. W ostatnim dniu po rozmowach z osobami ze sztabu szkoleniowego, które w wyraźny sposób wskazywały, że powinniśmy to zrobić, umowa będzie podpisana.

18:10 – Rafał Wisłocki: Vanna Ly i Mats Hartling zgłosili się do nas za pośrednictwem kancelarii prowadzonej przez pana Jarosława Ostrowskiego i była to osoba, która stanowiła dla nas pewną wiarygodność ich zamierzeń. Do 2017 zasiadał w komisji licencyjnej PZPN.

18:09 – Z zawodników którzy złożyli wezwania do zapłaty i już mogą rozwiązać kontrakt są Arsenic, Halilović, Kolar, Basha, Bartkowski i Kort. Jeszcze kilka dni jest w przypadku Kostala, Korta, Bartosza, Pietrzaka, Sadloka, LIsa, Boguskiego, Grabowskiego i Buchalika.

18:07 – W roku 2018 zarząd spółki akcyjnej pobrał wynagrodzenia 910 tys. zł.

18:06 – Miesięcznie otrzymanie zespołu kosztuje 1,2 mln zł. Przychody z meczu z Lechem wyniosły 736 tys. zł, a koszty organizacji 306. Na koncie spółki jest 51 tysięcy złotych.

18:05 – Łukasz Kwaśniewski, członek zarządu TS Wisła: Podamy wszystkie liczby. Dług kubu na dziś zobowiązania 24 mln zł, w tym 12 mln przeterminowanych zobowiązań. Kwota 24 nie uwzględnia cesji, które wynoszą około 16,5 mln. W ich skład wchodzą opłaty za stadion, sprawa związane z UFA, cesja do Tele-Foniki oraz pożyczki.

18:03 – Michlowicz: Z panem Czerwińskim byliśmy umówieni na to co przekazaliśmy. Przyjechał do Krakowa, został powołany na stanowisko i z nieznanych nam przyczyn po kilku rozmowach telefonicznych zmienił zdanie. Przede wszystkim mówił o swoim stanie zdrowia. Spółka nie miała swoich władz, udało nam się dziś to zmienić.

18:02 – Szymon Michlowicz wiceprezes TS: Pana Rafała Wisłockiego powołaliśmy dzisiaj na dwa stanowiska. Zrezygnowała pani prezes obydwu Wiseł. Dziś udało nam się powołać na p.o. prezesa zarządu TS Rafała Wisłockiego. I dzisiaj wreszcie udało nam się powołać prezesa i nim także został Rafał Wisłocki.

17:58 – Zaczynamy.

17:44 – Za kwadrans rozpoczyna się konferencja TS Wisła podczas której Rafał Wisłocki zostanie zaprezentowany jako nowy prezes. Będziemy tu na bieżąco publikować najważniejsze informacje.

16:12 – Oddajmy głos panu Piechowi:

– Moje zawiadomienie jest dość krótkie, ale wydaje mi się, że dotyczy najistotniejszych kwestii. Wczoraj usłyszałem, że prokuratura tylko przygląda się sytuacji, co dla mnie jest kompromitacją. W tego typu sytuacjach prokuratura ma obowiązek działania z urzędu, a do tej pory nie zrobiono nic. Płacimy podatki, a prokuratura jest od tego, by działać.

– Nie mogę uwierzyć, że w ciągu kilku lat klub, który jak równy z równym grał z mocnymi europejskimi klubami teraz stoi na skraju bankructwa. Czytam informacje prasowe i dowiaduję się, że z kasy klubu zginęło około 25 mln zł. Gdzie są te pieniądze? Wszyscy piszą o tym, a nikt nie chce zrobić nic konkretnego. Jestem kibicem, uwielbiam Wisłę, zawsze jej kibicowałem. Wczoraj dowiedziałem się, że zawieszona została licencja. Zaraz Wisła skończy jak Widzew… Przecież to byłby dramat.

– Oparłem się na informacjach prasowych. Dowodów nie mam, bo nie miałem nic wspólnego z osobami, które zarządzały klubem. Zebrałem szereg artykułów i wysłałem je w formie powiadomienia. W piśmie na świadków zawnioskowałem biznesmenów, którzy pożyczyli klubowi prawie 10 mln zł. Na świadka zawnioskowałem też Zbigniewa Bońka jako osobę najbardziej kompetentną jeśli chodzi o sprawy związane z licencjami itd. Prezes powiedział niedawno, że kilkakrotnie kontaktował się z panią Sarapatą i mówił jak powinna wyglądać sprzedaż klubu.

15:49 – W kolejnym wpisie pan Piech oznajmił, że to on złożył zawiadomienie.

15:48 – Krakowski adwokat Michał Piech poinformował, że dziś do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia szeregu przestępstw przez Marzenę Sarapatę.

15:42 – Agent Jesusa Imaza poinformował nas, że z kolejnymi krokami czeka do 15 stycznia. W listopadzie hiszpański piłkarz złożył wniosek o wezwanie do zapłaty i on – jak potwierdza agent – został wówczas spłacony na zero. Problem w tym, że zegar tyka i za 11 dni hiszpański piłkarz znów będzie miał podstawy do rozpoczęcia procedury rozwiązania kontraktu. Imaz nie miałby żadnego problemu ze znalezieniem nowego klubu, w zeszłym roku intensywnie krążył wokół niego Lech Poznań.

14:44 – Podsumowując, wnioski o rozwiązanie kontraktu złożyli: Jakub Bartkowski, Rafał Pietrzak, Maciej Sadlok, Rafał Boguski, Vullnet Basha, Dawid Kort, Martin Kostal i Tibor Halilović. Zoran Arsenić już – zdaniem jego agenta – rozwiązał umowę, choć w PZPN nie widzieli jeszcze jego wniosku. Kamil Wojtkowski i Jesus Imaz mieli zostać spłaceni jeszcze pod koniec zeszłego roku, ale niewykluczone, że wkrótce zaległości znów urosną do takiej skali, że zaraz ponownie będą mieli możliwość, by wszcząć procedurę rozwiązania kontraktu. Do tej poru na pewno wniosków nie złożyli tylko Paweł Brożek i Marcin Wasilewski.

14:32 – W grudniu informowaliśmy, że Wisła spłaciła zaległości wobec Dawida Korta. Teraz okazuje się, że krakowski klub nie spłacił piłkarza do zera i ten wciąż miał podstawy do rozwiązania kontraktu. Dziś złożył odpowiedni wniosek, a teraz sprawa ma trafić do PZPN.

14:09 – Wisłocki w marcu skończy 33 lata, pochodzi z Gorlic. Jest absolwentem krakowskiej AWF. W 2009 rozpoczął pracę w Wiśle jako trener grup młodzieżowych. Trzy lata temu został dyrektorem zarządzającym w Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków i od tego czasu nie pracował już jako trener. W czerwcu wszedł w skład zarządu Towarzystwa Sportowego. W ostatnich miesiącach odbył kilka staży – ostatnio przebywał w PAOK Saloniki, a potem w Benfice Lizbona.

13:50 – Od momentu rezygnacji Tadeusza Czerwińskiego ze stanowiska prezesa Wisły SA, trwały poszukiwania nowego kandydata. Wedle nieoficjalnych informacji nowym prezesem spółki na okres przejściowy ma zostać Rafał Wisłocki, obecnie członek zarządu Towarzystwa Sportowego, dyrektor Akademii Piłkarskiej Wisła. Ma wejść do spółki, by zapewnić działanie klubu, uporządkować finanse, znaleźć nowego inwestora.

12:39 – Na początku tygodnia TS Wisła poinformowała, że została wypowiedziana umowa na najem siłowni z Pawłem M. pseudonim „Misiek”. Dziś rano udało nam się ustalić, że nowym najemcą została Agata Zebranowicz, która również jest kojarzona z tego typu środowiskiem. Firma została założona pod koniec roku, działalność rozpoczęła 1 stycznia.

Wisła Kraków kilku godzinach pani Agata w rozmowie z Michałem Trelą z „Przeglądu Sportowego” poinformowała, że wskutek zainteresowania ze strony mediów, rezygnuje z prowadzenia siłowni. TS Wisła musi więc szukać nowego najemcy. Oby ten kolejny nie budził już tego typu wątpliwości.

11:50 – W sprawie Wisły głos raz jeszcze zabrał Zbigniew Boniek. – Już jest tragedia, do której Wisła doprowadziła sama, na własne życzenie. Tak to jest, kiedy za zarządzanie klubem biorą się bandyci i złodzieje, a wszyscy wokół udają, że nie dzieje się nic złego – mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą.

11:12 – Dziś w sprawie Wisły odbędzie się też spotkanie u prezydenta Jacka Majchrowskiego. Mają tam zjawić się ludzie zebrani przez prezesa MZPN Ryszarda Niemca. Chcą przedstawić prezydentowi pomysły na ratowanie klubu, które powstały podczas wczorajszego spotkania.

10:08 – Dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Michał Trela poinformował, że Rafał Boguski również złożył wezwanie do zapłaty.

10:05 – – Wisła musi mieć poważnego pełnomocnika, z doświadczeniem na polskim rynku, który sprawnie wszystko odkręci, napisze dobrze wniosek odwoławczy. Na tę chwilę Wisła sama sobie nie poradzi. To, co dzieje się teraz w Krakowie, to po prostu kompromitacja. (..) Ten klub jest na dnie. To ostatni moment żeby odsunąć osoby, które szkodzą klubowi. Po degradacji do IV ligi wszystko wróci tam „normy” – mówi Leśnodorski na łamach Wirtualnej Polski.

Wcześniejsze informacje:

O godzinie 18:00 odbędzie się konferencja prasowa Towarzystwa Sportowego na temat sytuacji w klubie. Dziennikarze będą mogli oficjalnie zapytać, czy umowa sprzedaży klubu firmom Alelega i Noble Capital Partners już faktycznie nie obowiązuje.

Tymczasem w pomoc klubowi zaangażował się były współwłaściciel i prezes Legii, Bogusław Leśnodorski. Warszawski biznesmen zaproponował Towarzystwu Sportowemu pomoc prawną i w czwartek wieczorem doszło do pierwszych rozmów.

Dziś rano obie strony oficjalnie poinformowały o tym za pośrednictwem Twittera.

A my zapraszamy na relację z dzisiejszych wydarzeń. Zachęcamy do odświeżania naszej strony.