Zobacz
Do góry

„Przemek Odrobny to doświadczony bramkarz, ale już nie raz wywinął jakiś numer”

Trzy pytania do Leszka Laszkiewicza, byłego reprezentanta kraju, obecnie dyrektora sportowego JKH GKS Jastrzębie.

Czy jest pan zaskoczony końcową kolejnością turnieju w Tallinie?
Leszek LASZKIEWICZ: Strasznie mnie zabolał brak awansu do Dywizji IA, bo przecież chyba nikt nie przypuszczał, że znów nam przyjdzie potykać się z „średniakami”. Byliśmy, moim zdaniem, dobrze przygotowani fizycznie do tego turnieju i zdecydowanie przewyższaliśmy naszych przeciwników. Cóż z tego skoro brak skuteczności w meczu z Rumunami zadecydował o naszej porażce. Przemek Odrobny należy do doświadczonych bramkarzy, ale nie raz „wywinął” jakiś numer… Myślałem, że już nas takimi zagraniami nie uraczy, ale znów nas zaskoczył. Ten błąd zapewne on i my wszyscy zapamiętamy na długo. Inna sprawa, że Rumunii zademonstrowali „żelazną” defensywę i konsekwencję w grze. To jednak myśmy przegrali, a nie oni wygrali.

 

Co było piętą achillesową naszego zespołu?
Leszek LASZKIEWICZ: O skuteczności wspomniałem. A ponadto gra obronna zespołu. Niestety, popełniliśmy sporo błędów i kilka z nich zostało wykorzystanych. Zgadzam się z telewizyjnymi komentarzami Mariusza Czerkawskiego, że Marcin Kolusz nie powinien wcielić się w rolę defensora. Oczywiście, dysponuje techniką, przeglądem sytuacji i potrafi szybko wyprowadzić krążek z własnej strefy. Jednak w defensywie popełniał błędy. Trudno obarczać Marcina za niepowodzenie reprezentacji. Na tę chwilę nie mamy obrońców potrafiących uderzyć z daleka. W Tallinie tylko dwaj starali się strzelać z niebieskiej linii, ale to stanowczo za mało. Kilku zawodników zrezygnowało z występów w reprezentacji i z tego powodu mamy poważny problem.

Wygrana na otarcie łez. Stracony sezon Biało-Czerwonych!

 

Co dalej z reprezentacją?
Leszek LASZKIEWICZ: Ubolewam, że przyjdzie nam znów grać w tym towarzystwie. Z Dywizji IA spadła Litwa i znów trzeba się mieć na baczności. To nie jest problem tylko reprezentacji, lecz chodzi o całą naszą dyscyplinę. Jeżeli nie spojrzymy globalnie na ten problem i nie stworzymy systemu, który będzie skrzętnie realizowany wówczas utkwimy w tej grupie na stałe. A tego chcielibyśmy wszyscy uniknąć.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w hokej

 • Dufva w Katowicach!

  56-letni Risto Dufva, wielce doświadczony trener rodem z Finlandii, podpisał roczny kontakt z Tauronem KH GKS Katowice – poinformowało biuro prasowe...

  sow17 maja 2019
 • Długa kolejka po medale

  Obrońcy tytułu mistrzowskiego Szwedzi oraz silna reprezentacja Rosji należą do głównych faworytów turnieju.

  Włodzimierz Sowiński10 maja 2019
 • Niezastąpiony duet

  Rafał Radziszewski i Damian Słaboń, dwaj wychowankowie, nie zamierzają rezygnować z gry i to jest dobra wiadomość do kibiców.

  Włodzimierz Sowiński9 maja 2019
 • Wronka: Nie pluć w brodę

  Czołowy reprezentant kraju rozpoczyna po raz drugi swoją zagraniczną sportową przygodę.

  Włodzimierz Sowiński8 maja 2019
 • Smutne pożegnanie

  Opuszczam reprezentację, ale będę wspierał moich młodszych kolegów i trzymał za nich kciuki - deklaruje kapitan biało-czerwonych, Tomasz Malasiński.

  Włodzimierz Sowiński7 maja 2019
 • Wygrana na otarcie łez. Stracony sezon Biało-Czerwonych!

  Polscy hokeiści w ostatnim dniu mistrzostw świata Dywizji IB szybko zostali pozbawieni wszelkich złudzeń.

  sow4 maja 2019
 • Uff, wygrana z Estonią!

  Polscy hokeiści po koszmarnej porażce z Rumunami w mistrzostwach świata Dywizji IB w Tallinie w kolejnym dniu zmierzyli się z gospodarzami....

  sow2 maja 2019
 • Malasiński i Wronka żegnają Katowice?

  Wszystko wskazuje na to, że skład Tauronu KH GKS-u Katowice zostanie istotnie przebudowany.

  sow2 maja 2019
 • Koszmarny sen

  Awans biało-czerwonych mocno się oddalił, ale trzeba walczyć do końca.

  sow1 maja 2019