Lewandowski na temat transferu

O Lewandowskim mówi się codziennie, ale dziś znów jest wyjątkowo głośno. Agent piłkarza Pini Zahavi na łamach „Sport Bild” powiedział, że poinformował władze Bayernu o chęci odejścia Lewego. – Robert czuje, że to czas na zmianę, potrzebuje nowego wyzwania. Osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji w Bayernie, wiedzą już o tym – powiedział agent kapitana reprezentacji Polski.

– Robert nie kieruje się pieniędzmi czy chęcią gry w konkretnym zespole. Każdy topowy klub na całym świecie chciałby mieć go w składzie. W zarządzie Bayernu są osoby, które mają za sobą bogatą piłkarską karierę, więc z pewnością zrozumieją jego sytuację – dodał Zahavi.

Te słowa odbiły się głośnym echem na całym świecie, a akurat dziś Lewandowski miał spotkać się z dziennikarzami przebywającymi na zgrupowaniu w Arłamowie. Tuż przed rozpoczęciem konferencji prasowej rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski zapowiedział, że piłkarze nie będą odpowiadać na tematy związane z klubami, ale jednak to pytanie musiało paść.

Lewandowski został zapytany, czy sprawy transferowe wpływają na jego samopoczucie i czy nie zaprzątają mu głowy.

– Odpowiedź jest bardzo prosta. Tymi sprawami zajmuje się mój menedżer. Dzięki temu ja mogę skupić się na tym, co teraz dla mnie najważniejsze, czyli na reprezentacji. Na tym, jak mamy się przygotować do mundialu i co mamy robić w trakcie turnieju – powiedział Lewandowski.

– W tym momencie nie myślę o sprawach klubowy – dodał kapitan reprezentacji Polski.