Liczby, które wiele mówią o Górniku

Przed wiele kolejek Górnik prowadził w tabeli, a teraz walczy o najwyższe miejsce w grupie mistrzowskiej. Poniżej liczby, które pokazują zabrzan po 33 kolejkach ekstraklasy:

• 894 –  Zabrzanie prowadzili w lidze przez 894 minut. W pięciu ostatnich meczach przed wizytą w Poznaniu tylko przez dwanaście minuty. W Kielcach nie prowadzili wcale, a w meczu z Sandecją przez 180 sekund, w Poznaniu i w meczy z Płockiem wcale, a w starciu Jagiellonią dziewięć minut. W sobotę? Już od 18 minuty do końca meczu. Lech prowadził przez 870 minut.
  • 130 – tyle goli w oficjalnych meczach strzelili zabrzanie od chwili objęcia drużyny przez Marcina Brosza, a więc przez niespełna dwa lata.
  • 74  – tyle goli w oficjalnych meczach strzelili zabrzanie w tym sezonie (liga i Puchar Polski). 59 w lidze i 15 w Pucharze Polski.
  • 6 – Tylko w tym roku Górnik prowadził osiem razy – Płock, Nieciecza, Śląsk, Lubin, Sandecja, Jagiellonia, Lech i Legia w PP. Trzy z tych meczów zabrzanie wygrali. W 2018 roku zabrzanie są mistrzami remisów. Licząc ligę i Puchar Polski zremisowali już sześć meczów.
  • 1 – Na wyjeździe Górnik w każdym meczu tracił przynajmniej jednego gola.
  • 43 – tyle goli w różnych rozgrywkach strzelił już dla Górnika Igor Angulo, cały czas lider klasyfikacji strzelców.
  • 11 – tylu piłkarzy Górnika strzelało gole w ekstraklasie w tym sezonie.
  • 35 – tyle goli Górnik strzelił po przerwie. Do przerwy zabrzanie trafiali 24 razy. Drużyna jest niesamowita między 61 a 75 minutą, kiedy strzeliła łącznie aż szesnaście bramek!
  • 20 – do przerwy straconych 15 goli, a w drugich połowach 34. Aż 20 bramek nasi piłkarze stracili między 75 a ostatnią minutą gry, w tym pięć w czasie doliczonym.
  • 23 – w tylu meczach tego sezonu Górnik prowadził. To najlepszy wynik w lidze.
  • 6 – tyle razy na boisko wyszło w barwach Górnika aż dziesięciu Polaków.
  • 18 – tyle razy Górnik obejmował prowadzenie 1:0. Dziesięć razy w takiej sytuacji wygrywał i sześć razy remisował.

(źródło:gornikzabrze.pl)