Lider nie zawiódł

Drużyna Wisły Płock odniosła skromne, ale w pełni zasłużone zwycięstwo w spotkaniu z Koroną Kielce.

Od pierwszego gwizdka arbitra ze stolicy „Nafciarze” ruszyli do ataku, by pokazać przeciwnikowi, kto rządzi na boisku. Ale dopiero akcja Piotra Tomasika przeprowadzona lewą flanką boiska (16 min.) zakończyła się zdobyciem gola. Obrońca Wisły wycofywał piłkę do partnerów, obrońcy Korony tak nieudolnie próbowali wybić futbolówkę, że sprzątnął ja im sprzed nosa Rafał Wolski i strzałem lewą nogą skierował do bramki rywali. W 45 minucie gospodarze mogli pokusić się o zdobycie drugiego gola. Tomasik miękko wrzucił futbolówkę w pole karne na głowę Damiana Rasaka, ale pomocnik Wisły przeniósł ją nad poprzeczką. Gdyby wykazał się większą precyzją… Mógł też zgrać ją wzdłuż bramki, wówczas jeden z jego kolegów musiałby tylko dostawić nogę z najbliższej odległości, by fetować zdobycie gola.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Kwadrans po wznowieniu gry po przerwie lider tabeli powiększył prowadzenie. Rasak zagrał prostopadłą piłkę do Davo, Hiszpan wbiegł prawą stroną w pole karne kielczan i mimo dosyć ostrego kąta huknął pod poprzeczkę. Golkiper Korony Konrad Forenc nie miał żadnych szans na skuteczną interwencję. W 65 minucie

Kristian Vallo pokonał Forenca w sytuacji sam na sam, ale był na minimalnym ofsajdzie i sędzia gola nie uznał.

Pewni siebie gospodarzy próbowali dowieźć wygraną jak najmniejszym nakładem sił i w doliczonym czasie gry sprokurowali rzut karny, który na honorowego gola zamienił Bartosz Śpiączka.

Wisła Płock – Korona Kielce 2:1 (1:0)

1:0 – Wolski, 16 min (bez asysty), 2:0 – Davo, 60 min (asysta Rasak), 2:1 – Śpiączka, 90+7 min (karny).

WISŁA: Gradecki – Pawlak (55. Szulek), Michalski, Kapuadi, Tomasik (78. Chrzanowski) – Furman – Vallo (71. Lesniak), Rasak (71. Kocyła), Wolski (77. Kolar), Davo – Sekulski. Trener Pavol STANO. Rezerwowi: Kamiński, Kvocera, Mokrzycki, Rzeźniczak.

KORONA: Forenc – Szymusik, Trojak, Petrow, Danek – Deja (61. Sewerzyński), Takacz (46. Szpakowski) – Podgórski (46. Błanik), Deaconu (72. Szykawka), Łukowski (72. Nojszewski) – Śpiączka Trener Leszek OJRZYŃSKI. Rezerwowi: Zapytowski, Seweryś, Kiełb, Zebić.

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Asystenci: Adam Kupsik (Poznań) i Tomasz Niemirowski (Płochocin). Widzów 3500. Czas gry 100 min (47+53). Żółte kartki: Pawlak (52. faul) – Danek (82. faul),

Piłkarz meczu Rafał WOLSKI.

Na zdjęciu: Rafał Wolski w spotkaniu z Koroną Kielce zdobył piątego gola w bieżących rozgrywkach.