Liga Mistrzów. To już jest siatkarki bilard

Działacze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) doskonale zdawali sobie sprawę, że w zaistniałej sytuacji w trosce o zdrowie zespołów rywalizujących w europejskich pucharach muszą dokonać zmiany formuły Ligi Mistrzów.


Kilka dni temu podczas posiedzenia w Luksemburgu w CEV postanowiono, że rezygnuje się z dwumeczów w grupie, a w zamian będą zorganizowane dwa turnieje w przedziale dwóch lub trzech miesięcy. Zamiast IV rundy zafundowano – jak to określili działacze – fazę bilardową, która ma być znacznie bezpieczniejsza, a jednocześnie pozwoli wyłonić najlepsze zespoły, które przejdą do kolejnej fazy rywalizacji. Taką mamy nadzieję…

W Lidze Mistrzyń naszej kraj reprezentuje tercet: mistrzynie Grupa Azoty Chemik Police, wicemistrz – Developres SkyRes Rzeszów oraz brązowe medalistki – ŁKS Commercecon Łódź. Działacze CEV zadecydowali, że dwa turnieje rozegrane zostaną w Polsce, zaś gospodarzem będzie Chemik oraz ŁKS.

I tak Chemik Police zagra w grupie E i zorganizuje drugi turniej, który odbędzie się 2-4 lutego 2021 roku. Jeżeli kibice nie będą mogli wejść na trybuny, to zostanie on rozegrany w Policach. Pierwszy turniej zaplanowano na 24-26 listopada 2020 roku w Novarze. Przypomnijmy, że rywalkami Chemika będą Igor Gorgonzola Novara, Dynamo Kazań oraz VK UP Ołomuniec.

Natomiast ŁKS w Sport Arenie będzie podejmował (2-3.02.2021) Martizę Płowdiw, VakifBank Stambuł oraz ASPTT Miluzę. W grupie C najpierw rozegrany zostanie turniej w Płowdiw (24-26 listopada. Tylko Developres SkyRes w grupie A będzie grał na wyjeździe z Unendo Yamamay Busto Arsizio, Savino Del Bene Scandicci oraz SSC Palmberg Schwerin. Najpierw wystąpią w Scandicci (1-3 grudnia), a potem w Schwerinie (2-4 .02. 2021)

W Lidze Mistrzów los tak sprawił, że Grupa Azoty ZAKSA oraz PGE Skra znalazły się w grupie A i dodajmy od razu w komfortowej sytuacji. Oba turnieje rozegrane zostaną w naszym kraju.

Najpierw w Kędzierzynie-Koźlu (8 – 10.12.), zaś rewanże w Bełchatowie (26.-28.01.2021). Ich przeciwnikami będą Fenerbahce Grunding Stambuł oraz belgijski Lindemans Aalst. Natomiast VERVA Warszawa ORLEN Paliwa w grupie D spotka się z Leo Shoes Modeną, Kuzbasem Kemerowo oraz Knack Roeselare. Pierwszy turniej będzie w Roeselare (15 – 17.12.), zaś w drugi w Modenie (9 – 11.02.).

Jeżeli Jastrzębski Węgiel przyszłym tygodniu w Gałaczu zdoła awansować wówczas trafi do grup C i zmierzy się z Berlin Recycling Volleys, Zenitem Kazań oraz ACH Volley Lublana. A turnieje rozegrane zostaną w Berlinie oraz w Kazaniu.

Do kolejnej fazy awansują zwycięzcy grup oraz trzy ekipy z drugich miejsc z najlepszymi bilansami.


Fot. Rafał Rusek/PressFocus

Komentarze