Polacy wreszcie się przełamali. Wygrana z Kanadą na zakończenie turnieju w Urmii

Po raz kolejny sprawdziło się powiedzenie, że do trzech razy sztuka… Po wyraźnej porażce z Rosją i wyrównanym meczu z Iranem, polscy siatkarze wygrali w ostatnim spotkaniu podczas turnieju Ligi Narodów w irańskiej Urmii. Biało-Czerwoni po ciekawym meczu pokonali w niedzielę Kanadę 3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26). To było piąte zwycięstwo w dziewiątym występie podopiecznych Vitala Heynena w tej edycji rozgrywek.

Gra Kanadyjczyków dla naszych zawodników nie stanowiła wielkiej zagadki. Większość z nich występowała lub występuje w naszym kraju. Jason DeRocco w latach 2015-2018 był zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla, Sharone Vernon-Evans ostatnie dwa sezony spędził w ONICO Warszawa, a Nicolas Hoag ma za sobą epizod w Stoczni Szczecin, a od jesieni będzie bronił barw Asseco Resovii Rzeszów. Mimo to siatkarze z Kraju Klonowego Liścia mocno postawili się biało-czerwonym. W ich szeregach kapitalną partię rozgrywał Vernon-Evans. Imponował dynamiką, zasięgiem i siłą. Większość ataków wykonywał ponad naszym blokiem. Zdobył aż 31 punktów, ale w pojedynkę wygrać meczu nie zdołał.

Polacy mieli zdecydowanie więcej argumentów. Nasz rozgrywający mógł liczyć na środku siatki na  Kochanowskiego, a na skrzydłach na Konarskiego oraz Śliwkę.

W czwartym, ostatnim secie zapachniało jednak tie breakiem. Kanadyjczycy mieli nawet piłkę setową (25:24). I wtedy zawiódł Vernon-Evans. To jego pomyłki spowodowały, że biało-czerwoni wygrali.

Teraz przed naszymi zawodnikami wyprawa do Mediolanu (21-23.06.) zmierzą się kolejno z Argentyną, Serbią i Włochami.

 

Zobacz jeszcze: Kilka słów o wywiadzie Kubiaka

Mucha nie siada. Kubiak pod ramię z Trumpem idą na wojnę z Iranem

 

Kanada – Polska 1:3 (20:25, 27:25, 20:25, 26:28)

Kanada: Sharone Vernon-Evans, Stephen Timothy Maar, Nicholas Hoag, Lucas van Berkel, Arthur Szwarc, Brett James Walsh, Blair Cameron Bann (libero) oraz Deanan Gyimah, Jason Derocco i Steven Marshall (libero).

Polska: Dawid Konarski, Aleksander Śliwka, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Marcin Janusz, Jakub Popiwczak (libero) oraz Łukasz Kaczmarek, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek i Piotr Łukasik.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ