Liga Narodów. Wygrana siatkarek na inaugurację

Polskie siatkarki tegoroczny turniej Ligi Narodów rozpoczęły od zwycięstwa nad Kanadą 3:1.

Biało-czerwone rozpoczęły dość przeciętnie, ale w miarę upływu czasu nabierały odpowiedniego rytmu. Drugą i trzecią odsłonę Polki wygrały końcówkach, ale w czwartej już nie miały żadnego problemu. Teraz jednak skala trudności zdecydowanie wzrośnie, bowiem w drugim spotkaniu nasze siatkarki zagrają z Brazylią.

Podopieczne trenera Stefano Lavariniego rozpoczęły nerwowo i nie potrafiły skończyć ataku. Stąd też siatkarki „Klonowego liścia” po 26 min wygrały pierwszego seta. Jednak w kolejnych dwóch partiach nasze siatkarki grały już dokładniej, ale wygrane nie przychodziło łatwo. Gra blokiem odegrała istotna rolę biało-czerwone w drugiej odsłonie. W kolejnym secie ciężar gry w ataku spoczywał na Martynie Łukasik i jej dobra postawa sprawiła, że Polki wygrały kolejną partię.

W 4. secie było najłatwiej, bowiem nasze siatkarki nadawał ton grze i objęły wyraźne prowadzenie. Po kolejnym udanym ataku Łukasik Polki prowadziły już 22:15 i w tym momencie byliśmy przekonani, że zespół pod kierunku włoskiego szkoleniowca zaliczy udany debiut w LN. I tak też było.

POLSKA – KANADA 3:1 (20:25, 25:22, 25:23, 25:20)

POLSKA: Wenerska (3), Górecka (9), Kąkolewska (14), Łukasik (17), Różański (12), Witkowska (1), Stenzel (libero) orz Fedusio, Szlagowska (5), Grabka. Trener Stefano LAVARINI.
KANADA: Van Ryk (14), Grey (19), Cross (5), King (2), Howe (9), Maglio (7), Murmann (libero) oraz Baker (1), Mitrovic, Grills (2), Livingston. Trener Shannon WIZNER.

Sędziowali: Marcelo Enzo Pierobon (Argentyna) i Andrea Puecher (Włochy). Widzów 111.

• I: 10:9, 13:15, 17:20, 20:25.
  • II: 9:10, 15:12, 20:15, 25:22.
  • III: 10:8, 15:11, 20:18, 25:23.
  • IV: 10:5, 15:10, 20:15, 25:20.