Liga Narodów. Wymęczone zwycięstwo z Dominikaną

Dopiero po tie breaku podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały z Dominikaną. Rywalki już w pierwszym secie pokazały, że taktycznie do meczu są znakomicie przygotowane. Malwina Smarzek robiła co mogła, by zdobywać punkty zbijając zza trzeciego metra, ale Dominikanki, znając jej możliwości, umiejętnie się broniły. To był sygnał, że o wygraną będzie trudno. Jednak Smarzek to klasowa zawodniczka i swoje i tak zrobiła. Punktowo w secie wyraźna przewaga Polek, choć z gry wyglądało to na dość wyrównaną grę.

Drugi set to dobre bloki biało-czerwonych i skuteczna gra w ataku. W sumie pewna wygrana do 20. Wydawało się, że trzeci set da naszym siatkarkom wygraną i trzy punkty.

Jednak po przerwie wróciły do gry rozkojarzone, co rywalki skutecznie wykorzystały. Polski grały nerwowo, a Smarzek w końcówce popełniła błąd przejścia linii i set dla Dominikany.

Liga Narodów kobiet. Finał na wyciągnięcie ręki.

Czwarty set pokazał, że rywalki są na fali. Polki nie potrafiły skutecznie kończyć długich akcji. Widać było wielką mobilizację i koncetrację po obu stronach siatki, ale biało-czerwone musiały uznać wyższość przeciwniczek i o wygranej miał zadecydować tie break.

W piątek części meczu Polki zachowywały bezpieczny dystans prowadząc trzema lub czterema punktami. Ostatnie punkty meczu to popis Magdaleny Stysiak, która skutecznie zakończyła dwa ataki i mecz.

Reprezentacja Polski jest już pewna gry Final Five. Stało się to możliwe po porażce Belgii z Brazylią 0:3 oraz Japonii z Koreankami, również 0:3.

W czwartek Polska zagra mecz z zajmującą ostatnią pozycję w tabeli Koreą Południową.

POLSKA – DOMINIKANA 3:2 (25:18, 25:20, 23:25, 22:25, 17:15)

POLSKA: Nowicka, Alagierska, Witkowska, Kąkolewska, Stysiak, Efimienko-Młotkowska, Wołosz, Grajber, Mędrzyk, Smarzek, Różański, Górecka. Libero: Stenzel, Jagła.

DOMINIKANA: Eve Mejia, Marte Frica, Arias Perez, Rodriguez, Perez Flores, Rivera Brens, Isabel Peña, De La Cruz, B. Martinez, J. Martinez, Moreno Martinez, Gonzalez Lopez. Libero: Rodriguez Duran, Martinez Caro.