LM siatkarzy: efektowna wygrana ZAKSY!

Wicemistrzowie Polski zajmują w tej grupie drugie miejsce z bilansem trzech zwycięstw i dwóch porażek.

72 minuty wystarczyły Zaksie, aby pokonać outsidera grupy B. Zespół z Karlowych Warów nie wygrał jeszcze seta w Lidze Mistrzów i nie poprawił bilansu także w środę, choć w drugim secie był blisko, przegrywając 23:25.

Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był Aleksander Śliwka, który uzyskał 16 punktów, w tym 15 w ataku. Pięć skutecznych bloków zanotował Mateusz Bieniek. Po stronie czeskiej wyróżnił się Amerykanin Jalen Penrose – 13 punktów.

W tabeli ZAKSA zajmuje drugie miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Prowadzi niepokonana Cucine Lube Civitanova (12 pkt), która wieczorem zagra na wyjeździe z innym włoskim zespołem – Azimutem Leo Shoes Modena (6 pkt).

Do ćwierćfinału awansują tylko zwycięzcy pięciu grup oraz trzy zespoły z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

CEZ Karlovarsko: Vojtech Patocka, Marek Zmrhal, Daan van Haarlem, Marek Beer, Lukas Vasina, Filip Rejlek – Daniel Pfeffer (libero) – Matyas Dzavoronok, Jalen Penrose, Łukasz Wiese.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Benjamin Toniutti, James Walker Shaw, Mateusz Bieniek, Łukasz Wiśniewski, Aleksander Śliwka, Rafał Szymura – Paweł Zatorski (libero) – Brandon Koppers, Przemysław Stępień, Tomasz Kalembka.

W ostatniej kolejce, 27 lutego, kędzierzynianie zmierzą się na wyjeździe z Cucine Lube Civitanova.