W „niewłaściwym ciele”

– Urodziłam się w niewłaściwym ciele i teraz nadszedł moment, kiedy już nie mogłam znieść mojego codziennego cierpienia – oświadczyła. Piłkarka urodziła się na Sri Lance i w wieku czterech miesięcy została adoptowana przez szwedzkie małżeństwo Sandów. W reprezentacji Szwecji, w której rozegrała 105 meczów i strzeliła 221 bramek, zadebiutowała w 2012 roku.

Ostatnio, w grudniu, grała w mistrzostwach Europy w grupie, w której rywalem Szwedek była m.in. Polska. Kilka dni temu – o czym informuje korespondent Polskiej Agencji Prasowej ze Skandynawii Zbigniew Kuczyński – zerwała kontrakt z francuskim klubem Fleury Loiret. Teraz, po wyjawieniu mojego drugiego ja, nareszcie czuję się wolna – oświadczyła 26-letnia piłkarka, która przyznała też, że zawsze lubiła chłopięce stroje i fryzury. – Dla mnie moje imię to Louis, a nie jak brzmi to oficjalnie – Louise – dodała.

 

Na zdjęciu: Jestem Louis, a nie Louise Sand, oświadczyła znana szwedzka piłkarka ręczna, która zakończyła właśnie sportową karierę i przygotowuje się do zmiany płci.