Beniaminek rozpoczął łowy

Na pewno GKS-owi będą potrzebni piłkarze o statusie młodzieżowca, bo ze „starej gwardii” zostaną tylko dwaj – Kacper Kawula i Tomasz Dzida, którzy jednak na ten moment nie gwarantują odpowiedniej jakości. Akces do zespołu z Jastrzębia zgłosił już jeden piłkarz Piasta Gliwice, jeden Zagłębia Lubin i trzech ze Śląska Wrocław. Mowa oczywiście o młodzieżowcach. Ich nazwisk na razie nie podajemy, bo trener Jarosław Skrobacz (na zdjęciu) prosił o dyskrecję do momentu sfinalizowania transferów (oczywiście nie wszystkich).

Niepewny swojej przyszłości w Jastrzębiu jest Wojciech Caniboł, który od wczoraj przebywa na tygodniowych wczasach w Niemczech. – Kontrakt kończy mi się 30 czerwca, na razie nikt ze mną nie rozmawiał na temat nowego – powiedział przed wyjazdem „Cani”. – Jak wrócę z wczasów, może ktoś mi powie, na czym stoję. Na razie nie szukałem innego klubu.

Do Finlandii odleciał już Ville Salmikivi, na Ukrainę wyjechał Farid Ali, część zawodników została na miejscu. Przygotowania do nowego sezonu jastrzębianie rozpoczną już 18 czerwca. Przez dwa dni przejdą testy i badania wydolnościowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. W dniach 24 czerwca – 1 lipca będą przebywali na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu. W planach GKS ma sześć sparingów, rywalami drużyny trenera Skrobacza będą: MFK Frydek-Mistek (27.06), Raków Częstochowa (30.06), Rozwój Katowice (4.07), MKS Kluczbork (11.07), Garbarnia Kraków (14.07). Do „zagospodarowania” pozostał 7 lipca.