Lubi strzelać Górnikowi. Uzasadniona radość. Bolesna porażka

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.


Lubi strzelać Górnikowi
Fot. Rafal Oleksiewicz / PressFocus

Jakub Świerczok w przeszłości bronił barwy kilku klubów i choć pierwsze szanse na derby z Górnikiem go ominęły przez uraz w Piaście w sezonie 2012/13, to później pokonywał zabrzańskich bramkarzy. W poniedziałek „Świeży” będzie go chciał poprawić. Więcej w „Sporcie”


Uzasadniona radość
Fot. Paweł Jaskółka / PressFocus

Mimo wielu problemów kadrowych Raków wygrał w Krakowie. Choć po zwycięstwie podopieczni Marka Papszuna zasłużyli na odpoczynek, to nie będą mieli na niego zbyt wiele czasu. Już w środę czeka ich niezwykle ważne, ale trudne starcie z Cracovią o finał Pucharu Polski. Więcej w „Sporcie”


Bolesna porażka
Fot. Łukasz Sobala / PressFocus

Trener „Pasów” Michał Probierz chyba dostaje gęsiej skórki, gdy musi jechać na mecz do Białegostoku. Niespełna 49-letni szkoleniowiec rozstał się z Jagiellonią 4 czerwca 2017 roku, a trzy tygodnie później (dokładnie 21 czerwca) zakotwiczył w Cracovii. Od tamtej pory czterokrotnie gościł w stolicy województwa podlaskiego ze swoją drużyną i za każdym razem wracał pod Wawel z pustymi rękami. Więcej w „Sporcie”


Jeszcze w poniedziałkowym wydaniu „Sportu”:

  • Nowy trener (chociaż tylko tymczasowy), nowy kapitan drużyny – w meczu z Górnikiem Łęczna wszystko miało być inne, łącznie z grą i wynikiem.
  • Jeżeli ktoś myślał, że przemeblowana z powodów zdrowotnych drużyna Korony będzie łatwym rywalem dla grającego w pełnym składzie GKS-u Tychy, to po pierwszych akcjach musiał zmienić zdanie.
  • Konflikt trenera Hansiego Flicka z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidziciem trwa, a nastrojów w Bayernie nie poprawiła strata ligowych punktów.
  • Konkretne przełamanie Kamila Wojtyry nie wystarczyło, bo rywale mieli w swych szeregach Wojciecha Reimana, który trafił aż 4 razy, przerywając dobrą serię ekipy spod Jasnej Góry.
  • „Niebiescy” byli słabsi od wicelidera z Wrocławia, ale dzięki piorunującej końcówce odwrócili losy meczu, zwiększając przewagę nad rywalem do tuzina punktów. Z trybun hit kolejki oglądali trzej najważniejsi udziałowcy klubu.
  • Emocje, nerwy, kapitalne akcje, wielkie dramaty i zaskakujące zwroty akcji – finałowe starcie Developresu SkyRes Rzeszów i Chemika Police nie rozczarowało.
  • Mateusz Gamrot znokautował solidnego 37-letniego Amerykanina Scotta Holtzmana. Po wyrównanej pierwszej rundzie w drugiej Gamrot trafił prawym sierpowym i sędzia przerwał pojedynek. Co ciekawe, była to pierwsza jego wygrana przez nokaut.

Foto główne: Marcin Bulanda / PressFocus