Łukasik: Osiągnęliśmy przyzwoity wynik

Bogdan NATHER: W pierwszej części sezonu zdobyliście 29 punktów, co dało wam 5. miejsce. Pełna satysfakcja, czy odczuwa pan niedosyt?

Grzegorz ŁUKASIK: – Wynik cieszy, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że była to dobra runda. Gdybyśmy mieli kilka punktów więcej, byłaby bardzo dobra. Kilku meczów nie musieliśmy przegrać, a kilka zremisowanych mogliśmy wygrać. Nie jesteśmy jednak zachłanni i szanujemy to, co udało nam się wspólnie osiągnąć. W sporcie, a zwłaszcza w piłce nożnej, suma szczęścia i pecha równa się zero.

Jest lepiej niż pan oczekiwał?

Grzegorz ŁUKASIK: – Planowanie punktów bywa ryzykowne, więc nigdy nie zakładam, ile powinien ich zdobyć mój zespół. Liczy się tylko najbliższy mecz. Teraz mogę tylko podziękować zawodnikom, ale również moim sztabowym współpracownikom, Darkowi Kłusowi i Robertowi Zapale. Tego wyniku nie byłoby też bez kierownika, masażysty i innych osób, którym również dziękuję. Nie zapominam również o zarządzie dokładającym starań, by wszystko toczyło się bezkolizyjnie.

Jaki był główny mankament w grze zespołu?

Grzegorz ŁUKASIK: – Skuteczność. Stwarzaliśmy mnóstwo okazji, a wykorzystywaliśmy niewielki procent z nich. W II połowie ostatniego meczu z Rekordem Bielsko-Biała zmarnowaliśmy lepsze sytuacje od tej, po której strzeliliśmy trzeciego gola. W innych spotkaniach było podobnie. Ze Ślęzą Wrocław przegraliśmy 0:3, rywale „załatwili” nas w ciągu minuty, choć do tego momentu powinniśmy byli prowadzić 2:0.

Zimą wyjedziecie na zgrupowanie do Ochotnicy, czyli ma pan komfort przygotowania zespołu do rundy rewanżowej. Planuje pan wzmocnienie składu?

Grzegorz ŁUKASIK: – Musimy usiąść z działaczami i spokojnie na ten temat porozmawiać. Wspólnie musimy przeanalizować sytuację kadrową, ale również organizacyjną. Chciałbym też poznać wymagania, jakie zarząd stawia wobec drużyny i trenerów.

Na zdjęciu: Trener Pniówka Grzegorz Łukasik zastanawia się, co jeszcze może poprawić w grze swojego zespołu.