Łukasz Bereta odchodzi z Ruchu Chorzów!

Z Chorzowa napłynęła sensacyjna informacja. Łukasz Bereta zdecydował się na odejście z Ruchu Chorzów. To zaskoczenie, bo Ruch awansował do II ligi.


Klub poinformował, że osiągnięto porozumienie odnośnie warunków finansowych i długości trwania nowego kontraktu. Nie zdołano jednak porozumieć się z Łukaszem Beretą, jeżeli chodzi o wypowiadanie umowy, które miło być identycznie jak w tej, która kończy się 30 czerwca. W związku z tym trener Ruchu Chorzów zdecydował o zakończeniu pracy z „Niebieskimi”.

Zapis o okresie wypowiedzenia jest stosowany w każdej umowie podpisywanej przez Klub i nie może być odstępstw od tej reguły. Nauczeni doświadczeniem z przeszłości, będąc zarazem na etapie odbudowy, nie możemy sobie pozwolić na złamanie przyjętych zasad – ogłosił klub z Chorzowa.

Po uzyskaniu awansu do II ligi po bardzo dobrym sezonie na trzecioligowym froncie, nic nie stanie na przeszkodzie, aby Łukasz Bereta dalej prowadził klub, z którym związany jest od 2019 roku.

Jeszcze wczoraj prowadzony przez niego zespół zdobył Puchar 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej, pokonując w finale Ruch Radzionków 6:2 (2:1).


Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze