Łukasz Bereta po derbach: Mam nadzieję, że tak będzie już zawsze

Konferencja prasowa po meczu Ruch Chorzów – Polonia Bytom:

Łukasz BERETA, trener Ruchu Chorzów: W pierwszej kolejności chciałbym podziękować zawodnikom za zrealizowanie planu taktycznego na mecz, zrealizowali go w stu procentach. Dzisiaj wyszliśmy sześcioma młodzieżowcami, większość z nich to nasi wychowankowie, to tym bardziej nas wszystkich cieszy. Chciałbym również podziękować kibicom za wspaniały  doping i stworzoną atmosferę. Mamy nadzieję, że już tak będzie zawsze. Mecz był wyrównany, aczkolwiek byliśmy skuteczniejsi i zdobywamy trzy punkty.

Tomek Podgórski ostatnio nie był w kadrze meczowej z powodu kontuzji. Teraz ci nasi młodzi zawodnicy bardzo dobrze wyglądali, zaryzykowaliśmy, ale to się opłacało.

Wiedzieliśmy, że Polonia ma Patryka Stefańskiego z przodu, który jest bardzo szybki, szybkich skrzydłowych nie chcieliśmy się narażać na kontry, a chcieliśmy to wykorzystywać. Polonia miała kilka sytuacji, nie strzeliła bramki, a później my cały czas kontrowaliśmy, mieliśmy przewagę i kontrolowaliśmy grę .

Szkoda tych kilku sytuacji w drugiej połowie. Wynikiem 4:0 mogliśmy zamknąć ten mecz. Później wkradł się błąd indywidualny i straciliśmy bramkę, wtedy Polonia poczuła więcej siły i mogli dojść  na 3:2. Każda kolejna bramka spowodowałaby dużo nerwowości na boisku ale wytrzymaliśmy to. Polonia nie strzeliła kolejnej bramki, a my mieliśmy swoje sytuacje, by powiększyć wynik i wtedy ten mecz by się uspokoił.

Zobacz jeszcze: Felieton przed śląskimi derbami w III lidze

Tomasz WŁOKA, II trener Polonii: Na pewno znakomite widowisko dla wszystkich osób, które tutaj się zjawiły na trybunach. My niestety nie możemy być szczęśliwi po ostatnim gwizdku sędziego. Z przebiegu meczu nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę, aczkolwiek wynik jest taki, a nie inny. Musimy wyciągnąć wnioski, w następnym spotkaniu zrobić wszystko, aby trzy punkty zostały w Bytomiu.

Przed meczem nie szukaliśmy szansy w tym  że będzie brakowało zawodnika jednego czy drugiego w zespole  z Chorzowa, po prostu skupiliśmy się raczej na własnej drużynie, jednak tak jak trener powiedział wcześniej, byli bardziej skuteczni w tym co robili na boisku i dlatego jest taki, a nie inny wynik spotkania. Może gdyby u nas w drugiej połowie ta skuteczność była na wyższym poziomie, wynik byłby dla nas bardziej korzystny.

Około 20. minuty nagle zaczęliśmy oddawać inicjatywę drużynie z Chorzowa. W drugiej połowie wyciągnęliśmy wnioski i szybko skorygowaliśmy własne ustawienie i na pewno ta druga połowa była zdecydowanie lepsza, a te drugie 20 minut pierwszej połowy pozostawiam bez komentarza.

źródło: Niebiescy.pl