Lwy wróciły na tor

Eltrox Włókniarz Częstochowa odbył pierwsze treningi przed wznowieniem rozgrywek PGE Ekstraligi.


Przygotowania przed nowym sezonem nabrały tempa w poprzednim tygodniu. 26 lutego odbyła się prezentacja drużyny Włókniarza na następny sezon, a poprzedziła ją kilkudniowa integracja połączona z treningami na własnym obiekcie.

Znaleźli kompromis

Od lat prezentacja drużyny w Częstochowie jest sygnałem, że sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Z racji obostrzeń trzeba było jednak przygotować ją w innej formie niż zwykle.

– Znaleźliśmy kompromis pomiędzy obowiązującymi obostrzeniami i możliwościami, które daje nam Internet, dlatego postanowiliśmy kontynuować tradycje związane z prezentacją, ale w nieco zmienionej formie – powiedziała na łamach strony klubowej dyrektor Włókniarza, Patrycja Świącik-Jeż. Odbyła się ona za pośrednictwem transmisji online, a pojawili się na niej przedstawiciele miasta, sponsorów oraz osoby związane z klubem.

Na własnej ziemi

W porównaniu do innych ekip ekstraligi częstochowianie wybrali do przygotowań okolice Częstochowy. Zawodnicy „Lwów” spędzili kilka dni w Olsztynie, Złotym Potoku i jego okolicach. W tym czasie pracowali przede wszystkim nad formą fizyczną. Poza zajęciami terenowymi przygotowywali się również w okolicznych siłowniach i salach gimnastycznych. Na początku tego tygodnia częstochowianie w końcu mogli wyjechać na swój tor. Jest to szczególnie dobra informacja, zważywszy na fakt, że w poprzednim sezonie stadion przy Olsztyńskiej miał wiele problemów z nawierzchnią. Tym razem jednak sytuacja jest zgoła inna i wydaje się, że częstochowski owal będzie w zdecydowanie lepszym stanie niż w poprzednim roku.

Smektała „gościem” w Opolu

Przy Olsztyńskiej we wtorkowe południe pojawili się między innymi Kacper Woryna oraz Bartosz Smektała. Obaj dołączyli do „Lwów” podczas ostatniego okienka transferowego. Dla Smektały nie będzie to jednak jedyny klub w tym sezonie. Jak zakomunikował w ostatnim czasie prezes OK Bedmet-u Kolejarza Opole, Zygmunt Dziemba, w tegorocznych rozgrywkach rolę „gościa” w jego drużynie będzie pełnił właśnie żużlowiec Włókniarza. Podobnie będzie z młodzieżowcami – Mateuszem Świdnickim i Bartłomiejem Kowalski. O tym, że ci żużlowcy będą występować w barwach Kolejarza było wiadomo od kilku tygodni. Na początku lutego w Częstochowie podpisano umowę współpracy między klubami.

– Najważniejsze, że zaczynamy nowy etap wspólnej współpracy i z pewnością wsparcie klubu PGE Ekstraligi da nam bardzo wiele. Zaczynamy od pozyskania dwóch młodzieżowców, ale będziemy chcieli to partnerstwo rozwijać na każdym polu – mówił wówczas wiceprezes Kolejarza, Adrian Korol.

Umowa jest dla drużyny z Opola bardzo korzystna. Kolejorz, dzięki doświadczonym na poziomie ekstraligi zawodnikom ma spore szanse na awans i pokazanie się szerszej publice. Nadal nie ma tylko pewności, czy rozgrywki drugiej ligi będą transmitowane w telewizji, jak miało to miejsce w poprzednim sezonie.


Na zdjęciu: Zawodnicy Włókniarza Częstochowa we wtorek odbyli pierwszy trening na torze w 2021 roku.

Fot. Rafał Rusek/Pressfocus.pl

Komentarze