LZS Starowice Dolne. Wierzą w utrzymanie!

 

Do „bezpiecznego”, 15. miejsca, które zajmują rezerwy Miedzi Legnica beniaminek traci aż 15 punktów!

Mimo to trener Jakub Reil nie składa broni i na wiosnę montuje skład, który ma uchronić jego zespół przed degradacją do IV ligi.

Z LZS-em Starowice kontrakty podpisało już czterech obcokrajowców! Pierwszym z nich był niespełna 21-letni (urodzony 10 czerwca 1999 roku) Słoweniec Jaka Kuhar-Valenje, który przyszedł z klubu NK Vipava. Wychowanek NK Brezice może grać jako środkowy napastnik lub środkowy pomocnik.

Napastnikami są również dwaj Portugalczycy urodzeni w Gwinea Bissau – 23-letni Oscar Vicente Mendes oraz o 7 lat starszy Helder Mendes Rodrigues, czyli Heldinho. Pierwszy z wymienionych grał w zespołach młodzieżowych Adceo i West Ham United oraz w KF Flamurtari Prisztina, czyli w klubie z Kosowa.

Bardziej rozpoznawalny w naszym kraju jest Heldinho, który występował w Czarnych Otmuchów, Małejpanwi Ozimek, Polonii Poraj i Ruchu Radzionków, a poza tym zakładał koszulkę takich klubów jak Louletano (Portugalia), Winchester City (Anglia), Midland-Odessa (Stany Zjednoczone) i Svaty Jur (Słowacja).

Czwartym zakontraktowanym obcokrajowcem jest lewy obrońca, Luka Redek. Słoweniec 13 czerwca skończy 21 lat, a ostatnio występował w drugoligowym zespole NK Krsko, gdzie był wypożyczony z NK Krka.
Redek został zawodnikiem LZS-u Starowice. Niespełna 21-letni Luka Redek podpisał kontrakt do 30 czerwca bieżącego roku, z opcją przedłużenia umowy na kolejny sezon.

Do zespołu trenera Reila dołączył także 20-letni pomocnik Marcin Szemis, wypożyczony z IV-ligowego GKS-u Mirków. Włodarze klubu ponadto awizują zakontraktowanie piłkarza, który trenował w drużynach młodzieżowych Sportingu Lizbona, był reprezentantem Portugalii U-17 i rozegrał 14 meczów w portugalskiej ekstraklasie w zespole SC Braga.

Komentarze