Maciej Maciusiak trenerem kadry B polskich skoczków

Będzie to powrót Maciusiaka do pracy z polskim zapleczem po dwuletniej przerwie. W latach 2016-2018 prowadził on kadrę juniorów. Z kolei w zeszłym roku do roli trenera kadry B zatrudniono Czecha Radka Żidka. Ten jednak nie poradził sobie z powierzonym mu zadaniem. Jego podopieczni minionej zimy spisywali się bardzo słabo. Najlepszy z nich, Aleksander Zniszczoł, zajął 26. miejsce w… Pucharze Kontynentalnym. W tym samym cyklu siódme miejsce zajął Tomasz Pilch, który w zeszłym sezonie był członkiem właśnie kadry juniorów.

Od tego sezonu Pilch, a także Bartosz Czyż i Paweł Wąsek mają wraz z Maciusiakiem awansować do drugiego zespołu (mają w nim pozostać też wspomniany Zniszczoł, a także Klemens Murańka). Z kolei szkoleniowcem juniorskiego zespołu skoczków zostanie dotychczasowy asystent Maciusiaka, Wojciech Topór. Z kolei Żidek, według informacji „Onet.pl”, ma objąć posadę dyrektora technicznego kadry B.

Warto jednak zaznaczyć, że poniższe zmiany mają na razie charakter założeń, które na czwartkowym posiedzeniu Polskiego Związku Narciarskiego przedstawili trener kadry A, Stefan Horngacher oraz dyrektor-koordynator ds. skoków i kombinacji norweskiej, Adam Małysz. „Wypracowane propozycje zostaną przedstawione na posiedzeniu Zarządu PZN, w dniu 17 kwietnia 2018 roku, gdzie zostaną jeszcze raz przeanalizowane, zatwierdzone i podane do publicznej wiadomości” – czytamy na stronie PZN-u.