Maciej Stolarczyk trenerem Wisły Kraków!

Decyzja zapadła w czwartek. Do końca poważnym kandydatem był inny były piłkarz Wisły, Radosław Sobolewski. Ostatecznie stanęło jednak na Stolarczyku, dla którego będzie to pierwsze tak poważne wyzwanie w roli trenera.

Do tej pory prowadził pracował na tym stanowisku tylko w Pogoni Szczecin. Najpierw prowadził rezerwy, potem zespół juniorów. Pierwszą drużynę „Portowców” przejął latem 2010 roku, następnie był asystentem Dariusza Wdowczyka i Jana Kociana. Prowadził także reprezentację Polski U-20, ale ostatnio pracował w Pogoni jako dyrektor sportowy.

Stolarczyk był piłkarzem Wisły w latach 2002 – 2007. Zdobył z nią trzy tytuły mistrzowskie i Puchar Polski. Grał w drużynie Henryka Kasperczaka, która w sezonie 2002/03 dotarła do 1/8 finału Pucharu UEFA.

Wisła kilka dni temu rozstała się z poprzednim trenerem, Joanem Carrillo. Kontrakt został rozwiązany ale teraz obie strony spotkają się prawdopodobnie w sądzie, bo obie strony mają różne spojrzenia na warunki rozstania.

To nie koniec zmian w krakowskim klubie, bo może pojawić się także nowy dyrektor sportowy. Ofertę otrzymał Arkadiusz Głowacki, ale wciąż się waha. Chciał teraz skupić się na rozwijaniu swojej akademii piłkarskiej, a rola dyrektora sportowego Wisły sprawiłaby, że nie miałby na to czasu.

Komentarze