Magiera za sterami

Tak jak przewidywaliśmy wcześniej, nowym szkoleniowcem wrocławskiego Śląska został 46-letni Jacek Magiera.


Okazało się, że nasze „typowanie” było trafne – nowym-starym szkoleniowcem Śląska Wrocław został Jacek Magiera, który na tym stanowisku zastąpił Ivana Djurdjevicia. To właśnie popularny „Magic” poprowadzi wrocławian w niedzielnym meczu z Górnikiem Zabrze. Poprzednio Magiera był trenerem Śląska od 22 marca 2021 roku do 8 marca ubiegłego roku. W tym czasie poprowadził zielono-biało-czerwonych w 39 meczach, awansując z nimi do eliminacji Ligi Konferencji Europy.

– Doskonale wiemy, jak dobrym warsztatem trenerskim dysponuje Jacek Magiera – powiedział dla oficjalnej strony klubowej prezes Śląska, Piotr Waśniewski.

– Miał okazję pracować z większością zawodników z obecnej kadry, zna bardzo dobrze nasz klub, a rozmowy, które odbyliśmy, potwierdziły tylko, że podejdzie do tego zadania z wielką determinacją. Jesteśmy przekonani, że Jacek Magiera pomoże drużynie Śląska i dziękujemy mu, że zgodził się przejąć zespół, wznawiając współpracę w ramach wcześniej zawartego kontraktu.

Skoro prezes Waśniewski tak wysoko ceni warsztat Jacka Magiery, to nasuwa się pytania, dlaczego z hukiem wywalił go w marcu ubiegłego roku? A teraz, gdy na Oporowskiej pali się jaskrawo czerwone światło, to sięgnął po byłego trenera min. Legii Warszawa i reprezentacji Polski U-20 i U-19. W sztabie szkoleniowego „Magica” znaleźli się również Tomasz Łuczywek (II trener) oraz tymczasowo Miłosz Gładoch (trener bramkarzy). Trenerem asystentem będzie Marcin Dymkowski, za przygotowanie motoryczne odpowiadać będą Krzysztof Kapelan oraz Przemysław Parus, a rolę analityka pełnić będzie Andrzej Gomołysek.
Umowa Jacka Magiery z wrocławskim klubem obowiązuje do 30 czerwca bieżącego roku.

A teraz z innej beczki. Decyzją władz klubu Hiszpan Caye Quintana rozpocznie treningi z drugim zespołem Sląska Wrocław prowadzonym przez trenera Krzysztofa Wołczka. W bieżącym sezonie niespełna 30-letni napastnik rozegrał 18 meczów w PKO BP Ekstraklasie, w których ani razu nie wpisał się na listę zdobywców bramek. Ponadto wystąpił w jednym spotkaniu Fortuna Pucharu Polski przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Ogółem w polskiej ekstraklasie Quintana zagrał 43 razy, strzelając w tych występach dwa gole. Jutro (sobota, 22 kwietnia) rezerwy Śląska zmierzą się na własnym boisku ze Stomilem Olsztyn w ramach rozgrywek eWinner 2. Ligi. Początek meczu o godzinie 13.00.


Na zdjęciu: Jacek Magiera do końca czerwca br. będzie pełnił obowiązki trenera Śląska Wrocław.
Fot. Paweł Andrachiewicz/PressFocus