Mają dobre wspomnienia i chcą się bić o wygraną

– Ten mecz będę pamiętał już na zawsze – mówił trener Warty Piotr Tworek, nawiązując do jesiennego starcia poznaniaków z Wisła Płock.


Tamto spotkanie było pierwszym zwycięstwem beniaminka w tym historycznym dla niego sezonie. Warta rozpoczęła wtedy serię trzech wyjazdowych wygranych, a na stadionie „Nafciarzy” zwyciężyła 3:1 – gole strzelali wówczas środkowi obrońcy Aleks Ławniczak i Bartosz Kieliba, a także niezawodny Łukasz Trałka.

– W drużynie zaszła przemiana i sami zawodnicy też to widzą. Mamy większą pewność siebie i wiarę w swoje umiejętności. Szczególnie po ostatnich meczach, w których nie ustępujemy rywalom w walce o punkty. Ten zespół w ciągu paru miesięcy poczynił postępy w sferze mentalnej i jeśli chodzi o umiejętności czysto piłkarskie.

Nadal do każdego podchodzimy z szacunkiem, ale wiemy, że mamy potencjał, który pozwala nam z każdym bić się o wygraną – chwalił swoich zawodników Tworek. Warta w 2021 roku prezentuje świetną formę i jeśli pokona dzisiaj Wisłę, razem z Piastem Gliwice będzie najlepiej punktującą na „wiosnę” ekipą ekstraklasy.


WARTA POZNAŃ – WISŁA PŁOCK, poniedziałek, godz. 18.00


Fot. Paweł Jaskółka/PressFocus

Komentarze