Mają zyskać młodzi sportowcy i śląski sport

Stadion Śląski i AWF Katowice podpisały list intencyjny o zacieśnieniu współpracy.


Prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera oraz rektor Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorz Juras nie ukrywają, że zacieśnienie współpracy było tylko kwestią czasu i może przynieść wymierne korzyści dla każdej ze stron, jak i dla rozwoju śląskiego sportu.

– Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach to uczelnia z wyjątkową historią i z wieloma wybitnymi absolwentami. Posiada też ogromne perspektywy rozwoju. Potencjał tego miejsca to jego zaplecze szkoleniowe, jak i doświadczenie pracowników. Razem z możliwościami infrastrukturalnymi oraz organizacyjnymi Stadionu Śląskiego otwiera to nowe możliwości dla rozwoju śląskiego i polskiego sportu. Jestem przekonany, że wspólnie stworzymy młodym sportowcom wyjątkowe warunki do treningów, ale też do występów – zapewnił prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

Współpraca Stadionu i AWF będzie skupiać się również na wzajemnych działaniach promocyjnych oraz wizerunkowych m.in. podczas organizacji różnego rodzaju eventów.

– Dzięki współpracy ze Stadionem Śląskim zyskamy nowe możliwości na organizację niezapomnianych wydarzeń. Cieszy mnie, że efekty naszych działań odczują bezpośrednio nasi studenci i młodzi sportowcy – mówi profesor Juras. Efekty porozumienia mają być widoczne wkrótce.

Ambasadorami chorzowskiej areny są lekkoatleci AZS AWF Katowice, medaliści największych imprez – Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Justyna Święty-Ersetic i Ewa Swoboda. Od sierpnia 2020 chorzowska arena jest Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. W maju rozegrane tam zostaną mistrzostwa świata w biegach sztafetowych (1-2.05.) i lekkoatletyczne drużynowe mistrzostwa Europy (29-30.05.).


Na zdjęciu: Prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera i gospodarz spotkania rektor katowickiej AWF profesor Grzegorz Juras.

Fot. Stadion Śląski

Komentarze