Majka zaatakował w Saturnii

Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) był drugi na trzecim etapie wyścigu kolarskiego Tirreno-Adriatico, z finiszem pod górę w miejscowości Saturnia. O sekundę wyprzedził go Kanadyjczyk Michael Woods z ekipy EF, który zdobył koszulkę lidera.

Kolejna niewielka grupa, którą przyprowadził Holender Wilco Kelderman (Sunweb), dojechała do mety ze stratą 20 sekund. Ukończyło w niej etap wielu znakomitych kolarzy, m.in. zwycięzca Tour de France 2018 Brytyjczyk Geraint Thomas.

W klasyfikacji generalnej Majka awansował na drugą pozycję, traci do Woodsa 5 sekund. Na trzeciej plasuje się Kelderman ze stratą 26 s.

Przeniesiony z marca na wrzesień i wydłużony z siedmiu do ośmiu etapów wyścig we Włoszech ma najwyższą kategorię World Tour i bardzo silną obsadę. Startują m.in. trzej byli zwycięzcy Tour de France – oprócz Thomasa, jego rodak Chris Froome i Włoch Vincenzo Nibali.

Wyniki. 3. etap, Follonica – Saturnia (233 km):

1. Michael Woods (Kanada/EF Pro Cycling) 5:19.46
2. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) +0.01 s
3. Wilco Kelderman (Holandia/Sunweb) +0.20,
4. Patrick Konrad (Austria/Bora-Hansgrohe),
5. Aleksander Własow (Rosja/Astana),
6. Sergio Henao (Kolumbia/UAE Team Emirates) wszyscy ten sam czas…

Polski akcent w Tour de l’Ardeche

Katarzyna Wilkos (Mat Atom Deweloper) zajęła 3. miejsce po finiszu z peletonu na ostatnim etapie wyścigu Tour de l’Ardeche, z metą w miejscowości Beauchastel. Najszybsza była Australijka Chloe Hosking (Rally Cycling Women). W całej, 7-etapowej imprezie w południowo-wschodniej Francji triumfowała Amerykanka Lauren Stephens (TIBCO-SVB), wyprzedzając o 38 sekund Hiszpankę Mavi Garcię (Ale BTC Ljubljana) oraz o 1.31 Annę Kiesenhofer z reprezentacji Austrii.

Najlepsza z Polek, Monika Brzeźna (Mat Atom Deweloper), zajęła 24. miejsce ze stratą 27 minut i 55 sekund.

Na zdjęciu: Rafał Majka (z tyłu) dojechał do mety zaraz za Michaelem Woodsem.