Małecki na Podkarpaciu

Patryk Małecki został nowym zawodnikiem drugoligowej Stali Rzeszów. 32-latek podpisał z nowym klubem dwuletni kontrakt.


Były zawodnik między innymi Wisły Kraków czy Pogoni Szczecin jest pierwszym wzmocnieniem „biało-niebieskich” w letnim oknie transferowym. Jak do tej pory zawodnicy ze Stalą tylko się żegnali. Łącznie klub z Hetmańskiej opuściło siedmiu zawodników w tym Jarosław Fojut, który zakończył karierę i pozostał w Rzeszowie jako dyrektor sportowy.

Transfer Małeckiego jest lekkim zaskoczeniem. W ubiegłym sezonie 32-latek grał jeszcze na poziomie pierwszej ligi w barwach Zagłębia Sosnowiec. Wpływ na zejście o kolejny szczebel rozgrywkowy mogły mieć wydarzenia z marca tego roku. Pod koniec współpracy zawodnika z klubem z Sosnowca doszło do poważnego konfliktu. Znany z krewkiego charakteru piłkarz został zawieszony przez Zagłębie, a później także przez przez Komisję Dyscypliny PZPN. Mimo to Małecki może być dużym wzmocnieniem dla drugoligowca. Na jego korzyść działa przede wszystkim doświadczenie.

– Patryk ma bardzo duże doświadczenie z gry w wyższych ligach, w europejskich pucharach oraz w reprezentacji Polski. Po nim widać, że w każdym meczu oddaje za swoją drużynę serce i nie inaczej będzie w Stali. Tego typu zawodników potrzebujemy, by z jakością, przekonaniem i zaangażowaniem stanowili o sile zespołu w kluczowych momentach całego sezonu – powiedział Jarosław Fojut.


Fot. stalrzeszow.pl