Malkontent z ławki

Napastnik ROW-u 1964 Rybnik Piotr Okuniewicz w przeszłości zakładał koszulkę Widzewa Łódź. Zapytany przez jeden z łódzkich portali internetowych o prognozę na środowy mecz, nie dawał swojej obecnej drużynie żadnych szans na korzystny wynik. – Mamy na razie trzy punkty, a Widzew dziesięć – zaznaczył na wstępie. – To bardzo duża różnica. Nie ma o czym dyskutować, że możemy być dla łodzian równorzędnym partnerem. Nie wiem, co musiałoby się stać, żeby tak było.

Na szczęście koledzy z zespołu nie byli takimi pesymistami jak Okuniewicz, mieli więcej wiary w swoje umiejętności i determinacje, udowadniając malkontentowi, że nie taki diabeł straszny jak go malują. W końcu Widzew to nie Barcelona, czy Real Madryt. Czy Krystian Kujawa strzelając wyrównującego gola zepsuł humor zawodnikowi, który wszedł na boisko dopiero w 70 minucie? Piotrowi Okuniewiczowi – w imieniu kolegów z zespołu i kibiców ROW-u – mogę zaproponować jedną z trafnych sentencji życiowych. Oto ona: „Nie ma sytuacji beznadziejnych. Są tylko ludzie, którzy nie potrafią się w nich odnaleźć”.

Trener ROW-u, Roland Buchała był zadowolony postawy swoich zawodników, chociaż nie omieszkał im wytknąć kilka błędów. – W drugiej połowie, mimo ataków rywala, wszystko wyglądało dobrze. Dopiero gdy straciliśmy Marka Krotofila, nasza prawa strona zachwiała się i dostaliśmy na własne życzenie bramkę na 1:1, a drugą po stałym fragmencie gry. Wiedzieliśmy, że Widzew jest groźny w tym elemencie, dlatego musimy być blisko. Nie możemy pozwolić sobie na takie straty.

Remis z faworyzowanym Widzewem nie poprawił ani na jotę sytuacji rybniczan w ligowej tabeli. Miejsce w strefie spadkowej, dorobek punktowy mniej niż skromny. Takiego fatalnego startu ROW nie miał od kilku lat. Szansą na wyjście z impasu byłaby wygrana w wyjazdowym meczu z Błękitnymi Stargard.