Mama wróci na Śląskim!

W Wielką Sobotę ruszyła sprzedaż biletów na mityng, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na Stadionie Śląskim . Wejściówki kosztują 20 i 40 złotych (rodzinne). Organizator, czyli Polski Związek Lekkiej Atletyki, podał pierwsze informacje dotyczące zawodów, które rozpoczną się o godzinie 14.30 (bramy obiekty będą otwarte od 13.00). Lekkoatleci będą toczyć zmagania w ponad piętnastu konkurencjach.

Ciekawie zapowiada się konkurs skoku wzwyż pań. Na skoczni pierwszy raz po urlopie macierzyńskim pojawi się bowiem halowa mistrzyni świata z Sopotu Kamila Lićwinko, która od siedmiu miesięcy jest mamą Hani.

– Planujemy start na Memoriale Janusza Kusocińskiego jako pierwszy po powrocie Kamili do treningów. Jestem przekonany, że atmosfera Stadionu Śląskiego pomoże w uzyskaniu wartościowego rezultatu. Już nie możemy doczekać się tego startu! – zapewnia mąż i trener rekordzistki Polski Michał Lićwinko, który dodaje, że na treningach podopieczna skacze już 1,80 m.

Emocji startowi Lićwinko dodaje fakt, że jej główną rywalką w Chorzowie będzie znakomita Marija Łasickiene. Rosjanka od lat hurtowo zdobywa złote medale imprez międzynarodowych, a 5 lat temu wspólnie z Polką stanęła na najwyższym stopniu podium halowego czempionatu IAAF w trójmiejskiej Ergo Arenie.

W rywalizacji pań kibice będą mogli śledzić także m.in. emocjonujące biegi na 100 i 400 metrów, w których wystartują mistrzynie Europy – (w hali na 60 m) Ewa Swoboda oraz (na stadionie) Justyna Święty-Ersetic, obie reprezentujące katowicki AZS AWF.

W rywalizacji panów emocjonująco zapowiada się pojedynek tyczkarzy. Wśród zagranicznych gwiazd tej konkurencji znajdzie się wicemistrz Europy z Berlina Timur Morgunow. Pochodzący z Rosji tyczkarz sprawił jedną z największych niespodzianek europejskiego czempionatu, pokonując na berlińskim stadionie poprzeczkę zawieszoną na wysokości 6 metrów, choć przegrał złoto z niesamowitym nastolatkiem ze Szwecji, Armandem Duplantisem (6,05).

Konkursy rzutu młotem pań i panów podczas Memoriału – podobnie jak w roku poprzednim – będą zaliczane do IAAF Hammer Throw Challenge. Oznacza to start najlepszych zawodników z całego świata, w tym oczywiście znakomitych polskich specjalistów od tej konkurencji z mistrzem Europy Wojciechem Nowickim na czele.

Bilety na zawody dostępne są w serwisie ebilet.pl.

(tocha)

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze