Marcin Janicki nie jest już prezesem GieKSy

Marcin Janicki był prezesem GieKSy od listopada 2017 r. W tym czasie klub nie zdołał wywalczyć tak bardzo oczekiwanego awansu do Lotto Ekstraklasa. Mało tego, w sezonie 2018/2019, GKS Katowice spadł z rozgrywek pierwszoligowych o poziom niżej.

W gronie jego potencjalnych następców jest Marek Szczerbowski, były dyrektor Stadionu Śląskiego, katowicki radny czy kandydat na prezydenta miasta.

GKS już wcześniej rozstał się z trenerem Dariuszem Dudkiem. W jego miejsce nowym szkoleniowcem został Rafał Górak. Następcą zdymisjonowanego dyrektora Tadeusza Bartnika został Robert Góralczyk.

– Jest to właściwie mój debiut w takiej roli w klubie sportowym. Uznałem, że w tym momencie, w jakim jest GKS, gdy do klubu wrócił Rafał Górak, będzie to dobra okazja, żeby zawrócić nurt rzeki. Bo ta popłynęła nie w tę stronę, którą powinna. GKS Katowice to fajny projekt, fajne miejsce i duże możliwości. Musimy to wykorzystać – mówił Robert Góralczyk chwilę po ogłoszeniu jego nowej roli w klubie.

GKS Katowice. Poleci biały dym

Ośmiu zawodników rozstaje się z GieKSą. Dobiegają końca wypożyczenia Bartosza Śpiączki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oraz młodzieżowców Adriana Łyszczarza (Śląsk Wrocław) i Tymoteusza Puchacza (Lech Poznań).

Nie zostaną przedłużone wygasające kontrakty Krzysztofa Barana i Jakuba Wawrzyniaka, zaś umowy Mariusza Pawełka, Grzegorza Piesio i Wojciecha Lisowskiego rozwiązano za porozumieniem stron. Formowanie kadry na II ligę przy Bukowej zatem ruszyło.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ