Zobacz
Do góry

Marcin Lijewski: Liczy się to, jak skończymy w maju

Cztery pytania do Marcina Lijewskiego, trenera NMC Górnika Zabrze.

Czy zespół jest już gotowy na ligę? Zaskoczycie rywali?
Marcin LIJEWSKI: Myślę, że któregokolwiek trenera zapytać, każdy powie, że żaden zespół jeszcze nie jest w pełni gotowy. Myślę, że dopiero po trzech, czterech kolejkach będzie można powiedzieć więcej, jak wyglądają poszczególne drużyny. Jak pokazuje sezon, liczą się nie ci, którzy we wrześniu ostro zaczynają, lecz ci, którzy w maju mocno kończą. Jestem pewien, że po tych kilku dniach wolnego nogi zawodników będą lżejsze, głowa też będzie inaczej funkcjonowała i na inaugurację ligi będziemy wyglądać zdecydowanie lepiej niż w sobotę.

 

Skąd tak duża dysproporcja w wynikach sparingów z Pogonią? W piątek wygraliście 15 bramkami, a w sobotę ledwie trzema…
Marcin LIJEWSKI:  W piątek różnicę w 10 minut zrobił Galia, który wybronił sporo piłek, z tego poszły kontry i mecz był spokojny. W sobotę Martina oszczędzałem, bo w wieku 40 lat czas płynie szybciej i organizm musi się zregenerować. Ale za nim stoi 20 lat gry na najwyższym poziomie, taki bramkarz to skarb. W sobotę tej stabilizacji już nie było. Jakub Skrzyniarz to dobry golkiper, ale nie trenował przez tydzień, bo naciągnął mięsień krawiecki i to w jego grze było widać, jego współpraca z obroną nie jest jeszcze dopracowana. Poza tym sparingów nie gra się, by wygrać, lecz żeby przećwiczyć różne warianty i ustawienia. Nie jestem na przykład zadowolony z naszej obrony 5-1; ona miała być konikiem, który zaskoczy przeciwnika, a straciliśmy przy niej za dużo bramek. To materiał do poprawy.

 

Jest pan zadowolony z tego, co zrobiliście w okresie przygotowawczym?
Marcin LIJEWSKI:  Jestem, ale oczywiście nie zdążyliśmy zrobić tyle, ile chciałbym. Było sporo nowych rzeczy, a są jeszcze inne, których w ogóle nie liznąłem. Ale widziałem już po zawodnikach, że nie mogę ich tą wiedzą przytłoczyć. Trzeba wprowadzać stopniowo, nie od razu Rzym zbudowano. Jesteśmy bardzo zmęczeni po ciężkiej pracy. Nikt nie lubi okresu przygotowawczego i cieszę się, że mamy go już za sobą.

 

Ma pan grupę pięciu graczy niezdolnych do gry. Ktoś was jeszcze wzmocni?
Marcin LIJEWSKI:  Zostajemy w tym składzie, ale z utęsknieniem czekam na powrót Rafał Glińskiego i Aleksa Tatarincewa. Rosjanin przy swoich warunkach (mierzy 208 cm – przyp. red.) i możliwościach podnosi jakość zespołu. Mam nadzieję, że lekarze spojrzą na niego bardziej przychylnym okiem i pozwolą mu na uprawianie sportu. Ale jego powrót do formy i tak może trochę potrwać.

 

Zobacz jeszcze: Patryk Gluch na diagnozę czeka jak na wyrok.

Dramat „taksówkarza”. Znowu nie może grać

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

Komentarze

Więcej w PGNiG Superliga

 • Ile znaczy bramkarz

  Pewne trzy punkty NMC Górnika i Gwardii Opole w 8. kolejce. PGNiG Superliga daje czas reprezentacji.

  Tomasz Mucha16 października 2019
 • Górnik do Magdeburga!

  W trzeciej rundzie eliminacji Pucharu EHF zespół NMC Górnika Zabrze zmierzy się z zespołem Piotra Chrapkowskiego, bundesligowym SC Magdeburg!

  Tomasz Mucha15 października 2019
 • NMC Górnik goni mocarzy

    Mecz 7. kolejki PGNiG Superligi z MMTS-em rozegrano awansem z racji udziału śląskiej siódemki w rozgrywkach Pucharu EHF – w...

  tom8 października 2019
 • Trzy bramki zaliczki Górnika

  W pierwszym meczu drugiej rundy eliminacyjnej Pucharu EHF NMC Górnik pokonał w Zabrzu izraelski Maccabi Rishon Lezion 29:26.

  Tomasz Mucha5 października 2019
 • NMC Górnik Zabrze. „Lijek” nie pompuje balona

  Przed rokiem NMC Górnik sensacyjnie wygrał w Orlen Arenie. Czy pod kierunkiem Marcina Lijewskiego zabrzan stać na kolejne zaskoczenie?

  Tomasz Mucha24 września 2019
 • Sićko rozstrzelał Energę

  Skuteczny Szymon Sićko oraz Martin Galia w bramce poprowadzili NMC Górnika do trzeciej wygranej w sezonie.

  Tomasz Mucha21 września 2019
 • Sił na pół godziny

  Przez 30 minut zanosiło się na to, że z Kielc NMC Górnik wróci z podniesiona głową. Jednak druga połowa to wrażenie...

  Tomasz Mucha11 września 2019
 • Trudniej już nie będzie

  Po dwóch zwycięstwach w Zabrzu pierwszy wyjazd NMC Górnika to nie lada wyzwanie - na terenie broniącego tytułu PGE Vive Kielce.

  tom11 września 2019
 • Krzysztof Łyżwa, czyli uniwersalny rewolwerowiec

  Niechciany w Puławach Krzysztof Łyżwa był jednym z bohaterów Górnika w wygranym meczu z Gwardią Opole.

  Tomasz Mucha5 września 2019
Sport to regionalny dziennik sportowy wydawany w Katowicach, który istnieje na rynku nieprzerwanie od 1945 roku. Od sierpnia 2017 roku wydawcą dziennika jest WHIZZ S.A. Dziennikarze Sportu są obecni na najważniejszych światowych i ogólnopolskich imprezach sportowych. Na jego łamach bardziej szczegółowo niż gazety ogólnopolskie przedstawia lokalne zespoły i relacje z zawodów odbywających się w regionach, w których ukazuje się gazeta w postaci papierowej (w województwach: śląskim, opolskim, dolnośląskim, małopolskim).

Copyright © 2019 WHIZZ S.A. / Sportdziennik.com