Marek w finale z pogromcą Polaków

Rozstawiony z numerem jeden 18-letni Wojciech Marek w sobotnim półfinale 7. Memoriału Jacka Widawskiego pokonał Austriaka Lukasa Neumayera (nr 8) 6:1, 7:6 (7-3).

W niedzielę o 11.00 na kortach w bytomskim Parku Miejskim Marek zawalczy o swój pierwszy juniorski tytuł. Jego rywalem będzie zaledwie 16-letni Giovanni Mpetshi Perricard. Francuz to pogromca Polaków – po drodze do finału wyeliminował aż trzech (Piotra Pawlaka, Szymona Kielana i Mikołaja Lorensa), a w półfinale pokonał Serba Mihailo Popovicia 7:6 (7-1), 6:1.

Obaj finaliści nie stracili jeszcze w turnieju seta.

Nie będzie za to polskiego finału w singlu dziewcząt, choć walczyły o niego dwie – najwyżej rozstawione w zawodach – Polki. Weronika Baszak (1.) uległa Białorusince Evialinie Laskiewicz 6:4, 1:6, 4:6, a Martyna Kubka (2.) przegrała z Czeszką Lindą Noskovą 3:6, 2:6.

Białorusinka i Czeszka – zanim zagrają o tytuł indywidualnie – wygrały już w Bytomiu wspólnie rywalizację w deblu; w decydującym spotkaniu pokonały parę białorusko-rosyjską Jana Kołodyńska, Daria Krasnowa 6:1, 6:3.

Tytułu nie udało się zdobyć Mikołajowi Lorensowi z Górnika, który w parze z Argentyńczykiem Aleksem Barreną przegrali finał z duetem rumuńsko-francuskim Sebastian Gima, Fausto Tabacco 3:6, 4:6.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ