Marta Puda znów wygrywa

Zawodniczka TMS Sosnowiec i brązowa medalistka ostatnich mistrzostw Europy w Nowym Sadzie, Marta Puda, zdominowała krajowe plansze i kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Sosnowiczanka wygrała I turniej Pucharu Polski w Łodzi i ten wyczyn powtórzyła również we własnej hali w Sosnowcu, w Memoriale Antoniego Sobika, zaliczanym do PP. Wśród mężczyzn zwyciężył Mateusz Godlewski (KKSz Konin), bo najgroźniejsi rywale przepadli we wcześniejszych walkach.

Turniej pań został zdominowany przez zagłębianki, które opanowały podium. Trudno jednak się dziwić, wszak w obu sosnowieckich klubach trenuje wiele utalentowanych dziewcząt. Już teraz głośno jest o 18-letniej Zuzannie Cieślar, podopiecznej Tomasza Dominika, która walczy jak równy z równym z bardziej doświadczonym koleżankami.

– Marta może nie była w najwyższej formie, ale poradziła sobie z koleżankami z sąsiedniego klubu – mówi trener zwyciężczyni [Krzysztof Wątor.] – Na pewno niespodzianką jest miejsce na podium Karoliny Walczak, która w młodszych kategoriach odnosiła sukcesy. Teraz jednak powoli sobie układa życie poza planszą i w rezultacie trenuje rekreacyjnie. Poradziła sobie z Cieślar i w finale postawiła twarde warunki reprezentantce kraju.

 

W turnieju męskim nie wystartowało dwóch kadrowiczów: Mikołaj Grzegorek i Karol Lademan, którzy wrócili z Pucharu Świata z Algierii przeziębieni. Dwaj inni reprezentanci: Jakub Ociński (AZS AWF Katowice) i Krzysztof Kaczkowski (Sosnowiec) przepadli w walce o „8”. Pierwszy przegrał z Piotrem Szczepanikiem 10:15, zaś drugi z kolegą klubowym Michalem Kochanem 14:15. W tej sytuacji wygrana Mateusza Godlewskiego nie jest niespodzianką, ale o takową postarał się 16-latek Szymon Hryciuk, na co dzień walczący w Pałacu Młodzieży Katowice.

 

WYNIKI

Półfinały – kobiet: Karolina Walczak – Zuzanna Cieślar (obie ZKSz Sosnowiec) 15:11, Marta Puda (TMS Sosnowiec) – Angelika Wątor (ZKSz) 15:12; [finał:] Puda – Walczak 15:13.

Półfinaly – mężczyźni: Cezary Białecki  – Jakub Broniszewski (obaj Victor Warszawa) 15:13, Mateusz Godlewski (KKSz. Konin) – Jakub Jaskot (OŚ AZS Poznań) 15:8; [finał:] Godlewski – Białecki 15:8.

Kolejny turnieju zaliczany do klasyfikacji Pucharu Polski odbędzie się 9 lutego 2019 r. w Warszawie. 

 

 

Komentarze