Maxime Dominguez nowym zawodnikiem Rakowa

1 lipca drużynę mistrza Polski wzmocni kolejny piłkarz. Maxime Dominguez w Rakowie będzie występował do 30 czerwca 2025 roku. Dodatkowo istnieje dla niego opcja przedłużenia umowy o kolejny rok.


Maxime Dominguez w Rakowie. Kim jest nowy nabytek mistrza Polski?

Nowo pozyskany piłkarz Rakowa urodził się 1 lutego 1996 roku w Genewie w Szwajcarii i mierzy 173 centymetry. Karierę rozpoczął, grając w młodzieżowych drużynach Servette FC w Szwajcarii, gdzie występował również w drużynie seniorów.

Następnie przeniósł się do FC Zürich, gdzie początkowo grał w drużynie do lat 21, zanim dołączył do pierwszej drużyny, co zaowocowało zdobyciem Pucharu Szwajcarii w sezonie 2015/2016.

Później w 2016 roku przeniósł się do FC Lausanne-Sport, gdzie spędził 4 sezony. Podczas swojego pobytu rozegrał 67 meczów, strzelił 11 goli i zanotował 9 asyst. Po drodze grał także w Neuchâtel Xamax.


Czytaj także:


Ostatnie dwa sezony spędził w Miedzi Legnica, do której przeszedł w lipcu 2021 roku. W tym czasie rozegrał 62 mecze, w których zdobył 7 bramek i zanotował 14 asyst. Dodatkowo w swoim życiorysie może pochwalić się występami w młodzieżowej reprezentacji Szwajcarii.

Maxime Dominguez w Rakowie ma wzmocnić rywalizację. Dla Szwajcara jest to znaczący awans sportowy. Po podpisaniu kontraktu nie ukrywał podekscytowania.

Jest to dla mnie niesamowite. Przyjechałem do Polski dwa lata temu. Teraz jest to dla mnie duży krok do przodu. Cieszę się, że mogę tu być. Chciałbym być najlepszy na boisku i poza nim. Jestem podekscytowany przed spotkaniem z nowymi kolegami z drużyny

Maxime Dominguez

Na temat tego transferu wypowiedział się także dyrektor sportowy klubu z Częstochowy:

Maxime Dominguez w Rakowie

Maxime ma za sobą dwa udane sezony w Miedzi Legnica, w której był wyróżniającym się zawodnikiem. Zdążył poznać nasz kraj oraz Ekstraklasę, dzięki czemu jego aklimatyzacja w drużynie powinna przebiec sprawnie. Wierzymy, że w Rakowie wzmocni rywalizację w środku pola oraz jeszcze bardziej rozwinie skrzydła, prezentując w pełni swój potencjał oraz umiejętności – powiedział Robert Graf cytowany przed oficjalną stronę klubową.


Źródło: rakow.com


Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus


Pamiętajcie – jesteśmy dla Was w kioskach, marketach, na stacjach benzynowych, ale możecie też wykupić nas w formie elektronicznej. Szukajcie na www.ekiosk.pl i http://egazety.pl.