Zobacz
Do góry

Memoriał im. K. Skolimowskiej: Supersprinterka na „Śląskim”

Świetna i jedna z nielicznych okazji do obejrzenia w akcji – za darmo – Jamajki Shelly-Ann Fraser-Pryce.

Dwa razy zdobywała indywidualnie złoto olimpijskie na 100 m (Pekin 2008 i Londyn 2012), trzy razy srebro i brąz w biegu na 200 oraz sztafetach. W swoim dorobku ma cztery indywidualne tytuły mistrzyni świata, trzy razy w sztafecie, a także dwa razy wicemistrzostwo. To nader efektowna wizytówka supersprinterki Jamajki Shelly-Ann Fraser-Pryce, która w 22 sierpnia wystąpi w memoriale im. Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Rywalką słynnej Jamajki będzie nasza najlepsza sprinterka – Ewa Swoboda, która na mistrzostwach Polski w Lublinie osiągnęła 11,12, a teraz przygotowuje się w Spale do występu w mistrzostwach Europy w Berlinie.

Innych gwiazd w Chorzowie również nie zabraknie. Przyjazd potwierdził właśnie Rosjanin, 21-letni Danił Łysienko, ubiegłoroczny wicemistrz świata z Londynu oraz halowy mistrz Europy z tego sezonu w skoku wzwyż. Łysienko nie tak dawno Diamentowej Lidze w Monako skoczył 2,40. W mistrzostwach Europy w Berlinie najpewniej wystąpi pod neutralną flagą, bo Rosja ma nadal zakaz startów za afery dopingowe. Rywal przybył także dyskobolowi Piotrowi Małachowskiemu – Andrius Gadżius. Potężny Litwin (199 cm i 136 kg) osiągnął w tym roku 69,59; jest to drugi wynik na światowych listach.

Przypomnijmy, że wcześniej swój występ zapowiedzieli m.in.: kontrowersyjna biegaczka, mistrzyni olimpijska na 800 m z Rio de Janeiro Caster Semenya (RPA), kulomiot Tom Walsh (Nowa Zelandia), Justyna Święty-Ersetic, Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Wstęp na memoriał im. K. Skolimowskiej jest bezpłatny.

Komentarze