Memoriał Leszka Błażyńskiego. To będzie bitwa talentów

 

Turniej rozpocznie się w sobotę (23.11.) o godzinie 13., na godzinę 17. zaplanowane jest oficjalne otwarcie, a w niedzielę (24.11.) o godzinie 11.00 rozpoczną się pojedynki finałowe.

– Oprócz walk juniorów i kadetów będą również starcia seniorów, młodzików oraz kobiet. Zaprosiliśmy ekipy zagraniczne, dzięki temu nasze talenty będą miały okazję zmierzyć się z mocnymi przeciwnikami. Najlepsi otrzymają między innymi puchary, efektownie prezentuje się Puchar Solidarności, który ufundował Jarosław Grzesik i przeznaczony jest dla najlepszego pięściarza województwa śląskiego. Przygotowaliśmy również niespodziankę historyczną, bo w 2019 roku obchodzimy na Górnym Śląsku 100-lecie pierwszego Powstania Śląskiego – mówi Leszek Błażyński junior, który pomaga w organizacji turnieju.

Głównymi organizatorami memoriału są Damian Jonak, pięściarz zawodowy, i Urząd Miasta Bytom. „Bitwę Talentów” obserwować będzie prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który sam uprawiał boks, występował w Szombierkach Bytom, Polonii Świdnica i GKS Jastrzębie. W Szombierkach trenował razem z Jonakiem, a w Jastrzębiu był w jednej drużynie z Tomaszem Adamkiem, zawodowym mistrzem świata.

Patron turnieju Leszek Błażyński największe sukcesy odnosił w latach siedemdziesiątych, zdobył wtedy dwa brązowe medale olimpijskie (1972 i 1976), mistrzostwo (1977) i wicemistrzostwo Europy (1971). Dwukrotnie był najlepszym pięściarzem w Polsce (1971 i 1973). W swojej karierze reprezentował kluby: Mazur Ełk, BBTS Włókniarz Bielsko-Biała oraz Szombierki Bytom.

Wstęp na tę prestiżową imprezę jest darmowy.

Komentarze