Michał Jankowski zostaje w GKS-ie Tychy

30-letni Michał Jankowski w poprzednim sezonie odgrywał rolę jednego z głównych liderów GKS-u Tychy. Rzucający lub też niski skrzydłowy potrafił seriami zdobywać punkty, był najlepszym strzelcem w szeregach drużyny Tomasza Jagiełki, która ostatecznie uplasowała się na 4. miejscu w I lidze.

Jankes był jednym z najlepszych strzelców zespołu co dało efekt  w postaci wyboru do piątki kolejki. Jankes przebywał średnio na parkiecie 30 minut co dało mu średnią 15,7 punktów na mecz. Zanotował również 4,5 zbiórek, 2,2 asyst i 1,2 bloki.

– O podpisaniu kontraktu w Tychach zadecydowało kilka czynników. Po pierwsze trener, który bardzo jasno wyznaczył mi cel i rolę, którą mam pełnić. Po drugie świetnie zorganizowany klub, który jest bardzo stabilny i daje mi możliwość dalszego rozwoju i walki o najwyższe cele a trzecim i może najważniejszym czynnikiem, który mnie przekonał było moje poczucie niespełnionego zadania czyli brak medalu. To jest powód, dla którego zostałem tu ściągnięty i on nie został zrealizowany – powiedział po podpisaniu kontraktu Michał Jankowski