Miedź dokonała egzekucji na Zagłębiu

Artur Skowronek mógł czuć się zawiedziony postawą swoich zawodników. Miedź rozbiła jego Zagłębie.

Sosnowiczanie już w 11 minucie przegrywali w Legnicy. Damian Tront pokonał Kamila Bielikowa i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Miedź potrzebowała kolejnych 11 minut by podwyższyć swoją przewagę za sprawą Patryka Makucha.

Po przerwie nie było lepiej. Choć Skowronek próbował reagować i wprowadził do gry Joao Oliveirę, tak nie odmieniło to obrazu gry Zagłębia. Przeciwnie, sosnowiczanie stracili bramkę po uderzeniu Maxime Domingueza. Dzieła zniszczenia dokonał Michał Bednarski, który tuż przed końcem meczu podwyższył prowadzenie.

Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec 3:0 (2:0)

1:0 – Tront, 11 min, 2:0 – Makuch, 22 min, 3:0 – Dominguez, 55 min, 4:0 – Bednarski, 90 min.

MIEDŹ: Lenarcik – Carlos Julio, Dominguez (82. Bahaid), Aurtenetxe, Tront, Stóżyński (69. Śliwa), Carolina, Mijusković, Gracia (63. Zapolnik), Lehaire (69. Chuca), Makuch (82. Bednarski). Trener Wojciech ŁOBODZIŃSKI.

ZAGŁĘBIE: Bielikow – Duriska, Jończy, Kamiński, Seedorf, Szumilas, Ambrosiewicz, Ryndak – Pawłowski (64. Tanque), Sobczak, Bryła (46. Oliveira). Trener Artur SKOWRONEK.

Sędziował Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Dominguez, Aurtenetxe – Jończy, Kamiński.