Miedź II Legnica. Trzecia miotła

Nowym trenerem rezerw Miedzi Legnica został 39-letni Arkadiusz Bator.


W rundzie jesiennej rezerwy Miedzi Legnica prowadziło dwóch trenerów. Sezon rozpoczął Grzegorz Mokry, a po jego przeprowadzce do Wigier Suwałki, pałeczkę przejął Rafał Fościak. W poniedziałek w Legnicy doszło do kolejnej roszady na stanowisku trenera drugiej drużyny „Miedzianki”. Opiekę nad zespołem powierzono 39-letniemu Arkadiuszowi Batorowi, zaś jego prawą rękę w randzie II trenera będzie Adrian Żurański.

Arkadiusz Bator przez większość swojej pracy trenerskiej był związany ze Śląskiem Wrocław. Najpierw był trenerem zespołów młodzieżowych tego klubu, potem opiekował się rezerwami, był również koordynatorem Akademii Śląska Wrocław. Szesnastego czerwca 2019 roku został trenerem Polonii Nysa, z którą wywalczył awans szczebel wyżej.

W momencie przerwania rozgrywek jego zespół był liderem IV ligi opolskiej, gromadząc w 16. spotkaniach aż 46 punktów (15 zwycięstw, jeden remis). Odszedł z Nysy 7 grudnia 2020 roku, w tym momencie jego zespół był na przedostatnim miejscu w tabeli grupy III trzeciej ligi z dorobkiem 11 punktów w 18. meczach. Długo nie był bezrobotny, bo tydzień później przejął stery III-ligowej Stali Brzeg. Został zdymisjonowany 11 października ubiegłego roku.

Teraz powierzono mu opiekę nad rezerwami Miedzi. – Wiem, do jakiej wody wchodzę – powiedział Arkadiusz Bator w momencie nominacji. – Moja wcześniejsza praca z młodzieżą i ostatnie doświadczenie III-ligowe, na pewno wpłynie na naszą pracę. Myślę, że możemy ze sztabem szkoleniowym mocno wpłynąć na rozwój tych młodych chłopców, którzy są w drużynie. Jest to młody zespół, patrzymy na nich rozwojowo. Stawiamy przed nimi jeden cel, którym jest pierwszy zespół. Cieszę się, że jestem w Miedzi, w profesjonalnym klubie z coraz bardziej rozwijającą się akademią. Wchodzę na pewno w dobry projekt.

Asystent trenera Batora, Adrian Żurański, swoją przygodę trenerską rozpoczynał w Polonii Warszawa w zespołach młodzieżowych. Następnie pracował w Escola Varsovia, jako trener futsalu oraz trener przygotowania motorycznego w AZS AWF Warszawa. Kolejnym klubem był IV-ligowy KS Łomianki, ponowna praca w Polonii Warszawa (III liga), Barca Academy Warszawa, a ostatnio MKS Podlasie Sokołów Podlaski (IV liga). W sztabie „Miedzianki” pozostaje Rafał Fościak, który będzie odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy.

W okresie przygotowawczym drugi zespół Miedzi ma zaplanowanych sześć meczów sparingowych. Jego przeciwnikami będą: Śląsk Wrocław CLJ U-18 (22.01), Lechia Dzierżoniów (29.01), Ślęza Wrocław (5.02), Karkonosze Jelenia Góra (12.02) i Orzeł Ząbkowice Śląskie (26.02). Poszukiwany jest przeciwnik, z którym Miedź II zagra 18 lutego.


Na zdjęciu: W rundzie wiosennej za wyniki rezerw Miedzi w III lidze będą odpowiadali Arkadiusz Bator (z lewej) i Adrian Żurański.

Fot. miedzlegnica.eu