Miedź Legnica. Bez nerwowych ruchów

Trener Miedzi Legnica Wojciech Łobodziński przekonuje, że na korzystne wyniki jego drużyny trzeba poczekać do rozgrywek ligowych.


W piątek zielono-niebiesko-czerwoni zakończyli zgrupowanie w Szamotułach. Ostatnim akcentem pobytu w Wielkopolsce był mecz sparingowy z poznańskim Lechem, dla którego była to próba generalna przed startem PKO Ekstraklasy (w najbliższy piątek, w I kolejce „Kolejorz” zmierzy się z Radomiakiem).

Trener „Miedzianki” Wojciech Łobodziński w stolicy Wielkopolski dał szansę zaprezentowania się wszystkim będącym do jego dyspozycji zawodnikom. Dzięki temu na dwa tygodnie przed startem rozgrywek Fortuna 1 Ligi sztab szkoleniowy legniczan dokonał pełnego przeglądu „wojska”. Lech po 120 minutach gry zwyciężył 4:0 po dwóch golach Jakuba Kamińskiego oraz trafieniach Artura Sobiecha i Daniego Ramireza.

– Na tle tak mocnego przeciwnika był to bardzo pożyteczny sprawdzian – stwierdził szkoleniowiec drużyny znad Kaczawy. – W II połowie momentami graliśmy naprawdę nieźle. Wynik jest jaki jest, ale nie siałbym defetyzmu po tym spotkaniu. Na korzystne wyniki przyjdzie czas w Fortuna 1 Lidze.

Podczas obozu przygotowawczego w Szamotułach legniczanie w stu procentach zrealizowali plan nakreślony przez szkoleniowców. Sztab I-ligowca wciąż ma kilka wątpliwości związanych z obsadą poszczególnych pozycji w wyjściowej jedenastce. Między piłkarzami cały czas trwa zacięta rywalizacja o miejsce w składzie.

– To była naprawdę ciężka praca – przyznał Wojciech Łobodziński. – Oprócz drobnych problemów zdrowotnych Kamila Zapolnika nikt nie narzekał na kontuzje. Cieszę się, że w meczu z Lechem zagrali wszyscy zawodnicy. Po to graliśmy 120 minut (45+45+30), żeby tak się stało. Wszystko co sobie założyliśmy, udało zrealizować się bez jakichkolwiek zakłóceń. Jest jeszcze kilka niewiadomych, ale kadra na pierwszy mecz powoli już się krystalizuje.

Sobota i niedziela były dniami wolnymi dla piłkarzy Miedzi, ale w poniedziałek wrócili do pracy. W najbliższą sobotę (24 lipca) Miedź rozegra ostatni mecz kontrolny przed startem rozgrywek ligowych. Podopieczni trenera Łobodzińskiego o godzinie 17.00 podejmą na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy lokalnego rywala, Chrobrego Głogów.

Sparing poprzedzi prezentacja zespołu Miedzi, która rozpocznie się o godzinie 15.00. Dla kibiców udostępniona zostanie trybuna B, a wstęp na to wydarzenie będzie wolny. Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, a na wszystkich kibiców „Miedzianki” konkursy z nagrodami oraz strefa gastronomiczna. Piłkarze na prezentacji pojawią się w nowych koszulkach meczowych, przygotowywanych specjalnie na jubileusz 50-lecia Miedzi.

Pierwszy mecz nowego sezonu drużyna Wojciecha Łobodzińskiego zagra w piątek, 30 lipca. Tego dnia zmierzy się na wyjeździe (godz. 18.00) z Odrą Opole.


Na zdjęciu: Trener Miedzi Wojciech Łobodziński (w czerwonej koszulce) jest zadowolony z pracy, jaką jego podopieczni wykonali podczas zgrupowania w Szamotułach.

Fot. www.miedzlegnica.eu

Komentarze